• Warsztaty kulinarne

W dniu 18 kwietnia klasa 4b uczestniczyła w warsztatach pizzy w restauracji La Stazione w Trzebinii. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu włoskiej pizzy, formując ciasto i dodając ulubione składniki. Po zakończeniu warsztatów wszyscy usiedli przy wspólnym stole, aby skosztować swoich wypieków. To było magiczne doświadczenie, które umożliwiło budowanie więzi w klasie poprzez wspólne działanie i posiłek. Dzieci wróciły do szkoły pełne radości oraz nowych doświadczeń, które na długo pozostaną w ich wspomnieniach.

• Sukces Naszych Uczniów

Wiktoria Hodur, Kacper Krawczyk oraz Adrian Paliwoda zajęli II miejsce w Powiatowym Turnieju "Europa bez tajemnic" - 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie.

Gratulujemy!

Marzena Zakuła

• Spotkanie z Fenkiem

8 kwietnia 2024 roku odwiedził nasza szkołę Fenek- bohater książek dla dzieci. Rudy lisek, w którego wcieliła się Lena Klimczak, spotkał się z serdecznym przyjęciem przedszkolaków i uczniów klas I-III . Fenek przybył w towarzystwie uczennic klasy VI a; Julii Ziajki, Marii Buchały oraz Anny Gadochy. Wdzięczne asystentki wesołego zwierzaka zaprezentowały kolorowe książki i przeczytały wybrane przygody liska, Były także zabawy, piosenki, niespodzianki i wspólne zdjęcia.

• Lekcja otwarta z przyrody

Uczniowie klasy Ia wzięli udział w lekcji otwartej z przyrody. Podczas zajęć poznali budowę mikroskopu optycznego oraz sposób wykonania preparatu mikroskopowego.

Po części teoretycznej przeprowadzonej przez nauczyciela uczniowie pracowali w grupach. Przeprowadzali obserwacje mikroskopowe gotowych preparatów takich jak: tkanka nabłonkowa żaby, krew żaby, czy pęcherzyki płucne kota. Również samodzielnie przygotowali preparaty ze skórki cebuli i ziaren skrobi ziemniaka. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji i z ogromnym zainteresowaniem patrzyli w okular mikroskopu.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W czwartek, 4 czerwca, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły ubrani w niebieskie stroje, wyrażając swoje wsparcie dla osób dotkniętch tym zaburzeniem. Wspólnie oglądalismy film edukacyjny, dzięki któremu dowiedzieliśmy się czym jest Autyzm, z jakimi trudnościami borykają się osoby z Autyzmem oraz jak możemy je wesprzeć.

• Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć najserdeczniejsze zyczenia spokoju, radości i nadziei.

Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen wzajemnej życzliwości oraz spokoju ducha.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Zespołu Szkół w Żarkach

• Dzień Bez Plecaka 2024

W piątek 22 marca nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Szukali pomysłów, czym zastąpić tradycyjny plecak.

Walizki, wózki, samochodziki, garnki, lodówki turystyczne czy kosze nikogo tego dnia nie dziwiły.

Bawiliśmy się świetnie. Rozmowy, wymiana pomysłów i integracja tego dnia królowała na szkolnych korytarzach.

• Sukcesy Naszych Uczniów

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie plastycznym "Hejtowi mówimy stop bo słowa mają moc!"

W kategorii I:

II miejsce zajęła Lena Strugała

W kategorii II:

I miejsce zajął Kacper Gucik

Wyróżnienia otrzymały:

Selena Bolek oraz Wiktoria Hodur

Gratulujemy!

• Witamy wiosnę

Dnia 20 marca 2024 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w uroczystym powitaniu wiosny połączonym z dniem sportu. W tym dniu obowiązywał sportowy strój. Uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej , gdzie uczestniczyli w krótkim przedstawieniu oraz zabawach sportowych przygotowanych przez starsze koleżanki z klas szóstych pod okiem Pani Anety Pająk i Beaty Szpili. Wszystkim dopisywał dobry humor oraz niesamowita energia. Po zakończonych konkurencjach sportowych dzieci zjadły pyszne wiosenne śniadanie.

• Dzień Liczby Pi

14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby Pi - jednej z najbardziej inspirujących liczb.

Wymieniono ją w Biblii, upamiętniano w poezji, książkach czy piosenkach. Jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych, a jej właściwości badał m.in. Archimedes.

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie poznali liczbę Pi oraz wykonali miasta liczby Pi.

• Wiosna! Ach! To Ty!

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w wosennych warsztatach w Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarskich. Poznali zwyczaje związane z witaniem wiosny oraz wykonali Marzanny. Miejmy nadzieję Wiosno, że szybko do nas zawitasz!

Marzena Zakuła

• Spotkanie z Janem Melą

W ramach kampanii Spokojna głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam! klasy 7 wzięły udział w spotkaniu z Janem Melą - znanym polskim podróżnikiem, działaczem społecznym i mówcą motywacyjnym, który poruszył temat zdrowia psychicznego młodzieży i radzenia sobie z trudnościami. Opowiadał o tym, jak pokonać przeciwności losu i własne bariery, jak czerpać z życia, i jak warto spojrzeć na świat z innej perspektywy, a przede wszystkim rozmawiać o swoich problemach i szukać oparcia u bliskich.

• Klasa 8 na lekcji fizyki w Zespole Szkół w Libiążu

W dniu 6 marca 2024r klasa 8 została zaproszona do Zespołu Szkół w Libiążu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji fizyki w pracowni OZE ( odnawialnych źródeł energii). Poznali zasadę działania pompy ciepła, kolektorów słonecznych, ogniw paliwowych, modułu fotowoltaicznego oraz turbiny parowej. Po prezentacji wszystkich stanowisk dydaktyczno - badawczych uczniowie samodzielnie wykonywali pomiary i zapisywali wnioski. Mamy nadzieję, że w dorosłym życiu uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę np. poprzez użycie OZE w swoich domach lub podejmą działania naukowe w tym zakresie.

• .

• Urząd Miejski w Libiążu