Nawigacja

 • W dniu 27 maja uczniowie klas IV-V mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych w Lanckoronie. Zajęcia odbyły się w gospodarstwie działań edukacyjno-twórczych "Pod rogalem".

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty w Lanckoronie.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogród Botaniczny.

 • Motyle i biedronki, myszy i jeże, żółwie i baranki, pająk i łabędzie, sowy i ślimaki, gąsienice
  i ryby to tylko niektóre prezentacje makaronowego zwierzyńca, a można go wykonać
  z powszechnie stosowanego produktu spożywczego.
  Szóstoklasiści wykazali się pomysłowością, cierpliwością i starannością tworzenia tej niezwykłej menażerii. Ich prace stanowią barwną pointę  zajęć technicznych w szkole podstawowej.

  Prace powstały pod kierunkiem p. Barbary Dachowskiej.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia techniczne.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Koncert akordeonowy.

 • W dniach 4-6 maja 2015r. odbyły się Dni Języków Obcych. Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mogli wziąć udział w kilku konkursach dotyczących nauczanych w naszej szkole języków obcych, angielskiego i niemieckiego.

    Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej uczestniczyli w konkursie pt. "Paint a song- Namaluj piosenkę" i ilustrowali plastycznie swoje ulubione piosenki. 23 uczniów przygotowało prace plastyczne stojące na bardzo wysokim poziomie. Jury reprezentowane przez p.Annę Rybak i p.Jolantę Adryan wybrało 4 najpiękniejsze prace i przyznało nagrody.

  I miejsce zajęła Marta Nędza, klasa 1b

  II miejsce zajęły: Daria Kumala i Jagoda Turakiewicz, klasa 1a

  III miejsce zajął Dominik Twaróg, klasa 2a

    Dnia 4 maja 2015r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej rozwiązywali test wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Pytania dotyczyły historii, kultury i geografii tego państwa  i nie były łatwe. Najlepiej przygotowane były  uczennice klasy 5a.

  I miejsce zajęły: Paulina Polak i Aleksandra Miziołek

  II miejsce zajęła Maria Lelito

  III miejsce zajęła Martyna Biel

  Konkursy w klasach 1-3 i 4-6 Szkoły Podstawowej przygotowała p. Jolanta Adryan.

    Dnia 4 maja 2015r. uczniowieGimnazjum wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Odpowiadali na pytania z zakresu geografii i historii Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, rozpoznawali znane osoby oraz zabytki i atrakcje turystyczne.

  I miejsce zajęli: Nikola Szkółka i Szymon Teresak

  II miejsce zajęły: Martyna Ptasińska i Eliza Szarek

  III miejsce zajęli: Natalia Rutkowska i Marcin Malaca

  Konkurs ten przeprowadziły p.Paulina Bigaj i p. Marzena Zakuła.

    W IV Konkursie Wiedzy o Niemczech wzięło udział 20 uczniów gimnazjum. Konkurs był poprzedzony eliminacjami –uczniowie w dwuosobowych grupach rozwiązywali krótki test wiedzy o Niemczech. Pięć najlepszych grup przeszło do drugiego etapu. Uczniowie otrzymywali pytania dotyczące historii, geografii, kultury i życia społecznego Niemiec. Po czterech turach pytań najlepsi okazali się:

  I miejsce – Karolina Biel i Karolina Penczek

  II miejsce – Michał Bogacz i Arkadiusz Ptasiński

  III miejsce – Paulina Sztuk i Oliwia Wierzba

  Konkurs zorganizowała p.Aneta Kubica.

    Dnia 5 maja 2015r. uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej zaprezentowali się w szkole w  różnych kostiumach. Przebrani byli za sławnych sportowców, piosenkarzy, aktorów i postacie z filmów i bajek pochodzące z krajów anglojęzycznych. Uczniowie próbowali odgadnąć ich imiona i nazwiska. Mogliśmy między innymi zobaczyć Marry Poppins, Pocahontas i Księżniczkę Kate.

    W dniu 6 maja 2015r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród. Pan dyrektor Marcin Włodarczyk z uśmiechem na twarzy wręczył zwycięzcom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły i Wydawnictwo Macmillan.

    Na zakończenie Dni Języków Obcych uczennice i uczniowie klas piątych zaprezentowali wszystkim przedstawienie w języku angielskim pt."Dark Ducks".

   

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Dni języków obcych.

 • Wycieczka klas czwartych do Krakowa.

  23 kwietnia 2015roku pełna radosnych emocji ekipa uczniów klas czwartych pod opieką p.Jolanty

  Adryan, p.Jadwigi Szumniak­Zdonek, p.Jadwigi Gucik oraz rodziców p. Jadwigi Borowskiej i

  p.Danuty Skoczylas wyjechała na wycieczkę do Krakowa.

  W bogatym programie wyprawy znalazł się spacer po Starym Mieście, przechadzka

  malowniczymi alejkami Plant, a także chwila modlitewnego skupienia w kościele Mariackim.

  Po pysznym posiłku w restauracji nadeszła pora na wrażenia artystyczne, których dostarczyło

  przedstawienie „Dokąd pędzisz, koniku?” w Teatrze „Groteska”.

  Na tym jednakże nie koniec! Czekała bowiem na nas prawdziwa uczta intelektualna. Po

  zwiedzeniu gmachu głównego Akademii Górniczo­Hutniczej pan Dziekan dr hab. Marek

  Borowski zaprosił wszystkich na niezwykłą lekcję pt. Czy skały mogą leczyć? Zajęcia

  prowadzone w formie warsztatów dostarczyły niezapomnianych przeżyć.

  Późnym popołudniem gromada zadowolonych uczniów wraz z opiekunami powróciła do Żarek i

  długo wspominała tę niezwykła wycieczkę.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii wycieczka klas 4.

 • 29 kwietnia 2015 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przygotowali ją uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Marzeny Zakuła i pani Moniki Potempy. Dekoracje wykonała pani Anna Rybak. W swoim wystąpieniu uczniowie przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski.

  Następnego dnia, uczniowie klas IV – VI oraz gimnazjum uczestniczyli w lekcji historii, podczas której pani Agnieszka Bąk z Muzeum w Chrzanowie przypomniała fakty historyczne związane ze świętem 3 maja, a pan Ryszard Sobieraj Towarzystwa Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rotmistrza Witolda Pileckiego opowiedział o tradycjach kawalerii polskiej.

   

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maj.

 • W dniu 15 kwietnia 2015r. uczniowie klas piątych, Paulina Polak i Kacper Czarnik wzięli udział

  w I Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania w Języku Angielskim zorganizowanym przez Zespół Szkół nr1 w Chrzanowie. W konkursie brało udział ponad 20 uczniów. Czytali oni wybrane fragmenty powieści J.K. Rowling„Harry Potter and the Philosopher's Stone” w oryginalnej wersji językowej.

  Jury oceniało nie tylko poprawność językową, tempo i płynność czytania, ale i interpretację tekstu.

  Paulinka Polak otrzymała w tym konkursie wyróżnienie. Gratulujemy!

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim.

 • Bartosz Kosowski laureatem Małopolskiego Konkursu z Historii

  10 kwietnia b.r. Bartosz Kosowski - uczeń klasy trzeciej gimnazjum wraz ze swoim opiekunem naukowym P. Marcinem Włodarczykiem wziął udział w uroczystości zakończenia Małopolskiego Konkursu z Historii, które odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Bartosz znalazł się w gronie 22 najlepszych gimnazjalistów w województwie małopolskim. W konkursie uczestniczyło ponad 3,5 tysiąca uczniów. Laureaci otrzymali cenne nagrody. Bartosz uzyskał zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z historii i WOS uzyskując maksymalną ilość punktów z tej części egzaminu oraz dodatkowe punkty na śwaidectwie ukończenia gimnazjum.

  Gratulujemy!

 • Uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona setek szkół, które wzięły już udział w ogólnopolskim projekcie Deutsch- Wagen- Tour. Projekt ten jest organizowany przez Instytut Goethego w Krakowie. Jego celem jest promowanie języka niemieckiego i motywowanie uczniów do nauki poprzez wizyty pracowników instytutu w szkołach i prowadzenie warsztatów w języku niemieckim. Uczniowie klas pierwszych i drugiej gimnazjum wzięli udział w takich właśnie warsztatach. Były to konkursy sportowe, puzzle językowe i krajoznawcze oraz zabawy językowe. Uczniowie chętnie współpracowali z prowadzącymi, starali się ćwiczyć poprawną wymowę i aktywnie pracować. Za swoją pracę zostali nagrodzeni drobnymi upominkami sponsorowanymi przez Instytut Goethego.

   

          Aneta Kubica

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Projekt Deutsch- Wagen- Tour.

 • Turniej BRD

  W dniu 9 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”, który zakończył się dla nich sukcesem.

  Najlepszymi w kategorii szkoły podstawowe okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach: Aleksandra Miziołek, Amelia Wierzba, Jakub Paździora i Szymon Saternus. Ponadto w kategorii indywidualnej I miejsce zajął Szymon Saternus, II miejsce Jakub Paździora.

  Pierwsze miejsce w kategorii gimnazja zajęli również uczniowie z Gimnazjum w Żarkach: Paulina Gucik, Natalia Kulig i Natalia Rzepa.

  Do Turnieju drużyny przygotowała p. Ewa Olszowska

 • 30.03.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosna w świetlicy.

 • 20 marca w pierwszy dzień wiosny nasz klasa wybrała się na wycieczkę na Podlesie.

  Zabraliśmy ze sobą Marzannę i gaiki. W drodze spotkaliśmy oczekującą nas grupę seniorów-

  przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku i koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z Chrzanowa. Przygotowali oni dla nas wiele niespodzianek: Pana Wiosenkę, naukę chodzenia z kijkami (nordic walking), gry i zabawy oraz piosenki. Opowiedzieli nam też o Pikniku Rodzinnym i zaprosili do wzięcia w nim udziału. Nasze koleżanki odczytały referat o tradycji pożegnania Zimy, a pan Luciano z Włoch opowiedział nam o włoskich zwyczajach.

   Po „sądzie” nad Zimą zdecydowaliśmy utopić w rzece Marzannę- jej symbol. Pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę.

  Nasi goście poczęstowali nas słodyczami i rozdali nam upominki. My podziękowaliśmy im za udział w naszej wycieczce kolorowymi serduszkami.

  Pożegnaliśmy się z seniorami i wróciliśmy do szkoły, niosąc wiosenne gaiki.

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powitanie wiosny.

 • 11 marca dzieci z klas 4-5 Szkoły Podstawowej uczestniczyły w  warsztatach plastycznych w "Osikowej Dolinie" w Koziegłowach. Podczas zajęć powstały palmy wielkanocne oraz kurczaki z drzewa osikowego.

  Zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty plastyczne w Koziegłowach.

 • W dniu 18.02.2015r. wyjechaliśmy na czterodniowy obóz szkoleniowy EuroWeek-Szkoła Liderów do Długopola Dolnego w Kotlinie Kłodzkiej. Zaproszenie do uczestnictwa w tym obozie otrzymaliśmy od stowarzyszenia Europejskie Forum Młodzieży.

         Pojechaliśmy do ośrodka wypoczynkowego “Silesia”, gdzie anglojęzyczni wolontariusze pochodzący z różnych krajów: z Tajlandii, Turcji, Kolumbii, Indii, Wietnamu, Kenii i Danii prowadzili z nami różne zajęcia, które dostarczyły nam wiedzy o życiu i kulturze tych krajów. Codziennie rano miałyśmy rozgrzewkę, która polegała na grach, zabawach i ćwiczeniach językowych. Później brałyśmy udział w ciekawych prezentacjach oraz warsztatach. Dzięki zaskakującym prezentacjom dowiedziałyśmy się, że w Kenii podczas rozmowy trzeba położyć jedną dłoń na ramieniu innej osoby, a drugą dotykać jej dłoni, w Tajlandii są autobusy z telewizorami i z muzyką dyskotekową, a w Indiach odbywa się piękny trzydniowy festiwal kolorów Podczas przerw rozmawiałyśmy z wolontariuszami i zrobiłyśmy z nimi zdjęcia. Poznałyśmy również uczniów z innych miast Polski, z którymi wykonywałyśmy prace w grupach. Wieczorami odbywały się warsztaty, zabawy, dyskoteki oraz pokazy tańców ludowych przygotowane przez wolontariuszy. W czasie wolnym od zajęć wychodziliśmy na spacery, by zwiedzać piękne okolice Długopola, stary park i pijalnię wód mineralnych.

         W czasie wszystkich zajęć rozmawialiśmy w języku angielskim, co przyczyniło się do rozwoju naszych umiejętności językowych i dało nam jeszcze większą motywację do nauki języków obcych.

        Wspaniała atmosfera i nawiązane przyjaźnie z wolontariuszami oraz młodzieżą z innych miast sprawiły, że rozstanie było trudne.

        Liczymy jednak, że w przyszłości będzie jeszcze możliwy udział w takim obozie szkoleniowym. 

        Organizatorem obozu i opiekunem naszej grupy była nasza Pani od języka angielskiego, Pani Jolanta Adryan, której serdecznie dziękujemy

           Aleksandra Miziołek i Paulina Polak.

   zdjęcia zostały dodane do galerii Euroweek.

 • Informacja o zapisach do Przedszkola

  Dyrekcja Zespołu Szkół w Żarkach informuje, że rozpoczęły się zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2015/2016.

  Wypełnione karty zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły do 31 marca 2015r. (wzory kart zgłoszeniowych są dostępne w zakładce Dokumenty szkolne/Karty zgłoszeń).

 • 1% dla Zespołu Szkół w Żarkach

  Drodzy Rodzice i inni Darczyńcy!

  Od 2004 roku możemy wybrać, na co przekazać 1% swojego podatku. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „1% dla placówek edukacyjnych”. Kolejny raz mamy szanse wesprzeć działania organizacji pracujących na rzecz wspólnego dobra.

  Ty także możesz do nas dołączyć i aktywnie wpływać na edukację swojego dziecka. Ponieważ pieniądze w rzeczywistości pochodzą ze skarbu państwa propozycja nasza nie niesie dla Państwa żadnych skutków finansowych, a będzie istotną pomocą w realizowaniu przez nas zadań edukacyjnych i wychowawczych.

  Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w akcji, a zarazem prosimy o jej rozpowszechnienie wśród rodziny i znajomych.

  Dotarcie z informacją do jak największej grupy ludzi oraz pozyskanie wielu darczyńców wesprze działania edukacyjne naszej szkoły, poprawi jakość kształcenia dzieci i młodzieży, pozwoli na zakup nowoczesnych pomocy naukowych, doposażenie sal lekcyjnych oraz wspomoże działania, na które do tej pory nie posiadaliśmy środków.

  Aby przekazać 1% podatku na rzecz naszej szkoly (dotyczy formularza PIT 37):

  - w polu nr 131 (Nr KRS) należy wpisać 0000052078,

  - w polu nr 132 wpisujemy kwotę wsparcia,

  - w polu nr 133 (Cel szczegółowy 1%) należy wpisać Zespół Szkół w Żarkach.

   

 • Przedstawienie "Ciemne kaczki"

  W dniu 10.02.2015r wzięliśmy udział w przedstawieniu pt. “Ciemne kaczki”. Spektakl przygotowali uczniowie klas piątych pod kierunkiem Pani Jolanty Adryan. Prezentacja odbyła się w bibliotece szkolnej o godzinie 12.00.

       Przedstawienie zostało przygotowane według autorskiego scenariusza. Dziewczynki samodzielnie opracowały dialogi i napisały teksty piosenek. Uczennice bardzo dobrze odtwarzały role, pięknie śpiewały i tańczyły. Świetnie okazywały przeżycia i emocje młodych bohaterek marzących o karierze muzycznej. Aktorki z entuzjazmem wystąpiły w spektaklu i swoją żywiołowością porwały za sobą publikę.

       Warto też zwrócić uwagę na ciekawie dobrane kostiumy, modne fryzury oraz stylowe dodatki. Z pewnością wielkim walorem przedstawienia była piękna i staranna angielszczyzna.

  Zobacz zdjęcia w albumie "przedstawienie".

 • Góra grosza

  Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

  Podsumowaliśmy trwającą w grudniu akcję „Góra Grosza”. Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać blisko 80 kg monet w nominałach od 1grosza od 10 zł co dało łączna kwotę 984,01 zł.

  Wśród zebranych monet znalazły się również nominały zagraniczne.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie akcji. Zebrane pieniądze zostały przekazane Towarzystwu NASZ DOM  i zgodnie z celem akcji zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

  klasa/ grupa przedszkolna

  zebrana kwota

  grupa przedszkolna RYBKI

  50,94

  grupa przedszkolna MUSZELKI

  156,80

  1a

  124,96

  1b

  53,51

  2a

  39,29

  2b

  23,13

  3

  75,89

  4a

  35,70

  4b

  164,43

  5b

  11,95

  6

  141,10

  IA

  47,42

  IB

  24,11

  IIIA

  16,98

  Roksana Pactwa z klasy 2b

  17,80

  Razem

  984,01

   

   

  Organizatorzy zbiórki:

  Natalia Baran, Martyna Drożdż, Emilia Hajda, Natalia Hardzina, Klaudia Kosowska, Julia Likus, Natalia Miziołek, Wiktoria Waleń, Wiktoria Wierzba, Wiktoria Zawada – z klasy 6

  Julia Kosowska, Paulina Gucik i Ola Tyrańska – z klasy IIIA.

  Opiekun: Zuzanna Stroińska

 • W dniu 15.01.2015r w Chrzanowie odbył się 10 Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Obcym o PUCHAR Rudolfa dla szkół podstawowych.

  Wzięły w nim udział uczennice klasy 5 pod opieką pani Jolanty Adryan,  Martyna Kosowska, Maria Lelito i  Aleksandra Miziołek.

  Ola i Marysia otrzymały wyróżnienie śpiewając piosenkę Shake Up Christams.

  16 stycznia  w konkursie uczestniczyły uczennice gimnazjum: Julia Lis i Aleksandra Rosa.

   

   

  Serdecznie gratulujemy.

   

   

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Żarkach
  Zespół Szkół w Żarkach, ul. Astronautów 3, 32-593 Żarki
 • 032 6272114

Galeria zdjęć