Nawigacja

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   

      W dniach 25, 26 listopada 2014 roku  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia  biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia dla uczniów klas I,a, I b, II a, II b, III  SP oraz dla przedszkolaków. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialne na temat: „Historia pluszowego Misia”, „Niedźwiedzie”, „Czy znasz tego misia? -Bohaterowie bajek dla dzieci”. Biblioteka zamieniła się na czas tego święta w Krainę Pluszowych Misiów.

       Dzieci także wysłuchały bajek o misiach czytanych przez nauczyciela :„Kubuś Puchatek”, „Miś Paddington”, „Przygody Misia Guziczka”. Na zakończenie zajęć dzieci zostały poczęstowane urodzinowymi cukierkami i otrzymały kolorowanki z misiami, niedźwiedziami.

  zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Misia.

 •  

        W październiku 2014 roku z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: ” Bohaterowie ulubionych książek”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I, II, III, IV.    Do biblioteki wpłynęło 37 prac wykonanych różnorodną techniką ( rysunek, malarstwo, collage, wycinanka).    

      Dnia 17. 11. 2014 r. podczas apelu szkolnego odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom.

   Zwycięzcy konkursu:

  I miejsce równorzędne: Maciej Jaros, kl. I a, Marta Nędza z kl. I b.

  II miejsce : Kacper Kosowski, kl. I a, Jakub Łysak, kl. II b

  III miejsce : Kinga Lelito, kl. I b, Olga Horawa, kl. I a

  Wyróżnienia:

  Hanna Sarna, kl. I b, Magdalena Tryfanów, kl. I a, Jakub Żmuda, kl. I a, Daria Kumala, kl. I a, Katarzyna Miziołek, kl. IV b, Malwina Paliwoda, kl. IV b. 

  zdjęcia zostały dodane do galerii Bohaterowie ulubionych książek.

 • Dyrekcja Zespołu Szkół w Żarkach informuje, iż w dniach 22,23,24,29,30,31 grudnia 2014r. oraz w 2 stycznia 2015r. istnieje możliwość zorganizowania dla uczniów opieki w godzinach od 9.00 do 12.00.

  Zainteresowanych rodziców prosimy o informację do wychowawców klas do 16 grudnia 2014r.

 • W czwartek 27 listopada 2014r. odbyła się, zorganizowana we współpracy z Domem Kultury w Żarkach, zabawa andrzejkowa klas  I-III szkoły podstawowej. W pięknie odnowionym budynku Domu Kultury, dzieci bawiły się świetnie przy muzyce, specjalnie przygotowanej dla nich przez p. Stanisława Dwornika.

  Oprócz zabawy tanecznej uczennic  klasy IIIa gimnazjum, przebrane za Cyganki, przeprowadziły konkursy sprawnościowe i bawiły się wspólnie z dziećmi.

  Również rodzice włączyli się w organizację imprezy poprzez przygotowanie słodkiego poczęstunku dla swoich pociech.

  Po zabawie wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni ze wspanialej zabawy.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Andrzejki.

 • Konkursy w naszej szkole

  W październiku i listopadzie uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas następujących konkursów przedmiotowych:

  W gimnazjum odbyły się:

   

  W szkole podstawowej:

  • Konkurs matematyczny
  • Konkurs informatyczny „Bóbr” . 
 • Wycieczka do Teatru

  W dniu 13 listopada panie wychowawczynie klas piątych zorganizowały wyjazd do Teatru Współczesnego  w Krakowie na przedstawienie pt. „Wyspa skarbów”. Przedstawienie było interesujące i ciekawe, opowiadało o legendarnym kapitanie Flincie, który ukrył skarb na tajemniczej wyspie. Na poszukiwanie wyrusza angielski statek. Oprawa muzyczna i scenograficzna wprowadziła widzów w niezwykły świat pirackich przygód. Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej.

 • Bezpiecznie w Internecie

  Dnia 7 listopada w klasach 4 i 5 odbyły się prelekcje poprowadzone przez wolontariuszkę Fundacji Orange p. Joannę Olszowską-Schilbach. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Na każdej z lekcji uczniowie oglądali krótki film, omawiający kwestię cyberprzemocy czyli zamieszczania w sieci treści krzywdzących inne osoby. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą szkodę można wyrządzić koledze czy koleżance poprzez publikowanie złośliwych komentarzy czy umieszczenie zdjęć bez zgody drugiej osoby. Wszyscy zastanawiali się także, w jaki sposób zadbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. W podziękowaniu za aktywne uczestnictwo w zajęciach uczniowie otrzymali edukacyjne upominki. Dziękujemy!

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Bezpiecznie w Internecie.

 • W czwartek 30.10.14 klasy II a i II b wzięły udział w wycieczce do Krakowa. Najpierw w teatrze „Groteska” uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Aksamitny królik” . Następnie udali się na lotnisko w Balicach. Tam obejrzeli prezentację na temat pracy lotniska, a później na własne oczy mogli to sprawdzić, zwiedzając lotnisko. Zobaczyli gdzie można zakupić bilety, nadać bagaż i jak wygląda odprawa pasażerów. Na koniec mogli oglądać jak startuje samolot i w jaki sposób jest tankowany. Wycieczka była udana.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu wycieczka klasy 2.

 • 10 października br . W naszej szkole odbył się konkurs Piosenki angielskiej „I ’m a star”. Chętnych do uczestnictwa nie brakowało, więc mogliśmy posłuchać wielu pięknych utworów w wykonaniu naszych rówieśników. Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję, bo niełatwo spośród tylu świetnych wykonawców wybrać najlepszego, ale ostatecznie zwycięzcą została Aleksandra Rosa z klasy pierwszej Gimnazjum, drugie miejsce zajęła Julia Lis oraz zespołowo Helena Lasoń, Martyna Kosowska, Maria Lelito, Paulina Polak, na trzecim miejscu znalazła się Julia Kosowska oraz zespołowo Maria Lelito i Aleksandra Miziołek. Ponadto występy uświetnił pokaz taneczny trzech uczennic naszej szkoły, które należą do zespołu tanecznego „Bęc” z Domu Kultury w Żarkach. Podczas obrad jury miało miejsce jeszcze krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy trzeciej a Gimnazjum z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, więc można śmiało powiedzieć, że uczniowie i nauczyciele zasiadający na widowni z pewnością się nie nudzili.

  zdjęcia zostały dodane do albumu konkurs piosenki angielskiej.

 • Wycieczka klasy 5b

  Dnia 1.10.2014 r. odbyła się wycieczka klasy 5b do Krakowa. Wyruszyliśmy spod szkoły z naszą panią wychowawczynią Zuzanną Stroińską i P. Jadwigą Gucik. W autobusie panowała miła atmosfera. Gdy dotarliśmy na miejsce spacerkiem udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego w Krakowie, odbyła się tam ciekawa prezentacja i zwiedzanie muzeum. Następnie poszliśmy na warsztaty, na których robiliśmy interesujące prace plastyczne. Potem poszliśmy do fabryki cukierków ,,Ciuciu”. Odbył się tam pokaz, nawytwarza się cukierki. Spacerkiem doszliśmy do kościoła św. Wojciecha, który znajduje się na rynku. Nasza wycieczka była wspaniała!

   

  Emilka Szafran

 • Dnia 1 października 2014 roku odbyła się wycieczka klasy 5a do Ogrodzieńca. Wyruszyliśmy w podróż z Panią Ewą Olszowską i Panią Anią Rybak.  Gdy jechaliśmy autokarem śpiewaliśmy i śmialiśmy się. Około godziny 10.00 byliśmy już na miejscu. Ścieżką weszliśmy na wzgórze, przeszliśmy przez bramę na dziedziniec Zamku, który wokół otoczony jest wysokimi murami z otworami okiennymi. Gdy chcieliśmy dotrzeć na wyższą część zamku musieliśmy wyjść po wysokich schodach. Panie opowiadały i czytały nam historię miejsc na zamku. W jednym z pomieszczeń zwiedziliśmy  muzeum. Znajdują się w nim makiety zamku oraz eksponaty archeologiczne znalezione w okolicy. W innej sali zobaczyliśmy stroje rycerzy. Chcieliśmy wyjść na każdą basztę, było to dla nas duże wyzwanie, ponieważ prowadziły na nie długie i kręte schody. Na sam koniec zwiedzania Zamku Ogrodzienieckiego, wyszliśmy na najwyższą wieżę. Muszę przyznać, że pogoda nie była piękna i nie można było podziwiać wspaniałych widoków.

  Z zamku poszliśmy do sali tortur zwanej Katownią. Znajduje się ona, po przeciwnej stronie wejścia do zamku. Przywitał nas kat w kapturze i z toporem. Wewnątrz zobaczyliśmy narzędzia tortur. Nad każdym były tabliczki z nazwą i szczegółowym opisem tortury.

  Następnie udaliśmy się do  Domu Strachów i Legend. Legenda o kasztelanie, który zamieniał się w psa strzegącego skarbu, była tak straszna, że wszyscy się bali. Było strasznie! Później poszliśmy do Parku Doświadczeń, tam mogliśmy sprawdzić działanie wielu urządzeń. Najbardziej podobał nam się symulator lotów i duża platforma obrotowa.

  Podróż powrotna była także muzyczna, dziewczynki i chłopcy śpiewali piosenki. Wycieczka była bardzo wesoła, uznaliśmy, że mamy najpiękniejsze wspomnienia. Jesteśmy zgraną klasą i za to się lubimy.

                                                                                         Aleksandra Miziołek 5a

   zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Ogrodzieńca.

 • Tradycyjnie we wrześniu każdego roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowują tego dnia drobne upominki, składają życzenia, organizują konkursy. Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę szkolną na której bawią się uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Zobacz jak bawili się uczniowie.

   zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Chłopaka.

 • W piątek 26 września uczniowie II klasy gimnazjum uczestniczyli w „Poranku z grami” w Instytucie Goethego w Krakowie. Były to warsztaty z języka niemieckiego. Uczniowie grając i jednocześnie rywalizując ze sobą zdobywali nowe umiejętności językowe.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu poranek z grami.

 • Kalendarz roku szkolnego 2014/2015

  Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  1 września 2014 r.

  Zebrania rodziców z wychowawcami i dyrekcją

  Wrzesień 2014r.

  Dzień otwarty

  29 października  2014 r.

  Dzień otwarty

  11 grudnia 2014 r.

  Zimowa przerwa świąteczna

  22-31 grudnia 2014 r

  Wystawienie ocen śródrocznych

  do 16 stycznia 2015 r

  Klasyfikacyjne posiedzenie RP

  23 stycznia 2015 r

  Zebranie z rodzicami

  26 stycznia 2015 r.

  Ferie zimowe

  Od 16 lutego do 1 marca 2015r.

  Dzień otwarty

  25 marca 2015 r.

  Sprawdzian szóstoklasisty

  1 kwietnia 2015 r.

  Wiosenna przerwa świąteczna

  2-7 kwietnia 2015 r

  Egzamin gimnazjalny

  21,22,23 kwietnia 2015r.

  Dzień otwarty i informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych

  21 maja 2015r.

  Wystawienie ocen rocznych

  do 15 czerwca 2015 r.

  Klasyfikacyjne posiedzenie RP

  22 czerwca 2015r

  Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  26 czerwca 2015r

  Ferie letnie

  27 czerwca -31 sierpnia 2015 r.

  Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla SP: 2 stycznia,1 kwietnia, 5 czerwca 2015r.

  Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla Gimnazjum: 2 stycznia, 21-23 kwietnia, 5 czerwca 2015r.

   

 • Rok szkolny 2014/2015

  Rozpoczęcie  roku szkolnego 2014/2015

   

  1 września 2014 r. t.j.  poniedziałek

  godz. 8.00 – Msza  Św. w  Kościele Św. Stanisława BM

  godz. 9.00 – inauguracja roku szkolnego– II piętro

  godz. 9.20   inauguracja roku szkolnego dla klas 1-3 na sali gimnastycznej

  spotkania uczniów z wychowawcami klas

 • 27 czerwca uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Zakończenie Roku Szkolnego2013/2014.

 • 16 uczniów z klasy  2  i  dwie dziewczynki z klasy  5  wraz z p. Beatą Szpila było  na  „Zielonej Szkole”   w  Bardo.  Jest to malownicza miejscowość – zwana  miastem cudów- położona   w Górach Stołowych. Dzieci z wychowawcą spędziły niezwykle atrakcyjnie czas na wycieczkach, spacerach górskich, spływie pontonowym i wspólnej zabawie.

  Do najciekawszych przeżyć należało:

  • Zwiedzanie Kopalni  Złota  w  Złotym  Stoku.
  • Lekcja czerpania papieru w  Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój.
  • Wejście  na Krzywą Wieżę w Ząbkowicach  Śląskich.
  • Wędrówka przez Błędne Skały.
  • Podziwianie wiekowych zabawek w Muzeum Zabawek  w Kudowie Zdrój.
  • Spływ  pontonami  po Nysie  Kłodzkiej.
  • Ognisko z  pieczeniem kiełbasek.
  • Zdobycie szczytu z Białym Krzyżem

  Pobyt  w  Bardo   pozostanie  uczestnikom  na  zawsze  w  pamięci.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Zielona Szkoła w Bardo.

 • W czerwcu odbyły się wycieczki do Krakowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 1a, 1b, 3a. najpierw dzieci oglądały w ogrodzie zoologicznym zarówno znane, jak i egzotyczne zwierzęta. Potem udały się na Wawel, gdzie odbyła się lekcja muzealna pt. „ Legendy Wawelskie". Klasa 4a zwiedzała miasto śladami legend o Krakowie, rozpoczynając od  Wzgórza Wawelskiego i Smoczej Jamy

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Krakowa.

 • Dzień Dziecka w nauczaniu zintegrowanym

  Dziś z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do kina w Chrzanowie na film Pt.,, Czarnoksiężnik z Oz” (powrót Dorotki). Był to wspaniały film o dziewczynce która miała na imię Dorotka i jej piesku, przyjaciołach i złym czarnoksiężniku . Dorotkę do krainy Oz ściągnęli jej przyjaciele , Czarnoksiężnik miał magiczną kule. Każdego kto mu się sprzeciwiał zaczarowywał. Film skończył się dobrze. Dorotka pokonała złego czarnoksiężnika i cofnęła wszystkie jego czary ale musiała pożegnać się z przyjaciółmi i wrócić do domu do cioci i wujka. Gdy skończył się seans filmowy pani zrobiła nam niespodziankę, zaczęła rozdawać czekolady. Nie tylko film był z okazji Dnia Dziecka ale także czekolada od pani. Mnie bardzo podobała się ta wycieczka.

  Opracowała Kasia kl.3

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Żarkach
  Zespół Szkół w Żarkach, ul. Astronautów 3, 32-593 Żarki
 • 032 6272114

Galeria zdjęć