Nawigacja

 • 15 kwietnia uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce do Zalipia, oprócz zwiedzania "malowanej wsi" brali udział w warsztatach artystycznych. Podczas zajęć wykonali pisanki i ozdoby wielkanocne.

   

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Zalipie.

 • W dniu 7 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”, który zakończył się dla nich sukcesem. Najlepszymi w kategorii szkoły podstawowe okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach: Natalia Rzepa (zajęła I miejsce w kategorii indywidualnej), Aleksandra Miziołek, Dominik Kaczmarski i Jakub Jasieczko.Uczniowie gimnazjum: Paulina Gucik, Natalia Kulig i Katarzyna  Malik zajęli II miejsce.W eliminacjach powiatowych drużyna szkoły podstawowej zajęła III miejsce.Do Turnieju drużyny przygotowała p. Ewa Olszowska.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Ogólnopolski Turniej BRD.

 • 03 oraz 08 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty wielkanocne. Uczniowie z pomocą nauczycieli oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich wykonali palmy wielkanocne oraz pisanki z gipsu.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu warsztaty wielkanocne.

 • W dniu 21 marca 2014 roku cała nasza klasa świętowała pierwszy dzień wiosny. Pogoda tego dnia była piękna, było bardzo cieplutko, słoneczko mocno grzało i ptaki ślicznie śpiewały. Nasza wychowawczyni poprosiła nas, aby wszyscy w dzień przyszli ubrani na zielono do szkoły. Koleżanki i koledzy byli bardzo ładnie ubrani, w powietrzu jak i wyglądzie uczniów było widać wiosnę. Cała nasza klasa pożegnała zimę paląc Marzannę. Wszyscy razem z innymi klasami przy ognisku śpiewaliśmy wesołe piosenki. Było bardzo wesoło. Potem podjechał autokar do którego wsiadły wszystkie zebrane dzieci i pojechaliśmy, do kina, które znajduje się w Trzebini na film Pt.: ”Lego Przygoda”. Film, na który zabrała nas Pani Mariolka był bardzo zabawny i pełen przygód. Moją ulubioną postacią w tym filmie był Emmet, który był wybrany na bohatera aby, ocalić świat ale tak naprawdę nie był do tego przygotowany. Po zakończonym seansie filmowym czekając na autokar bawiliśmy się w różne zabawy. Gdy przyjechał autobus wszyscy wsiedliśmy do niego i wróciliśmy do szkoły. Dzień był bardzo wesoły dlatego, że świeciło słonko i było dużo atrakcji. 

  Opracowała Weronika  

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu powitanie wiosny w klasach 1-3.

 •  

   

  Dnia 21.03.2014 w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Mieliśmy zaszczyt gościć osoby ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „ Przyjaźń”. Zespół „Wrzos” przygotował dla nas występ artystyczny, podczas którego śpiewali dla nas radosne melodie i recytowali wiersz. Po uroczystym rozpoczęciu tego dnia każda z klas miała inne zajęcia pod czujnym okiem osób ze stowarzyszenia. Klasy IV wykonywały kwiatki z bibuły, którymi ozdabiali koszyczki. Klasa V udała się na wyprawę do Remizy Strażackiej. Natomiast dziewczęta z klas VI miały zajęcia kulinarne, podczas których przygotowywały poczęstunek. Z kolei chłopcy na zajęciach technicznych wykonywali marzannę. Na warsztatach panowała miła oraz zabawna atmosfera. Wszyscy byli zadowoleni z zorganizowanych zajęć i z takiego udanego rozpoczęcia wiosny.

   

      Opiekunowie i Samorząd Szkoły

      Podstawowej klas 4-6

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu pierwszy dzień wiosny.

 • Owoce w szkole

  Nasza szkoła korzysta z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu „Owoce w szkole". Darmowe owoce i warzywa otrzymują uczniowie klas I – III.

  Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

  Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

  - świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),

  - świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),

  - soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

  Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

 • Informacja o zapisach dzieci do Przedszkola i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

  Dyrekcja Zespołu Szkół w Żarkach informuje, że od 3 marca rozpoczęły się zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnychpierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2014/2015.

  Wypełnione karty zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły do 31 marca 2014r. (wzory kart zgłoszeniowych są dostępne w zakładce Dokumenty szkolne/Karty zgłoszeń).

 • 26 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów szkoły podstawowej. Wszystkim dopisywały humory i świetnie się bawili. zdjęcia zostały dodane do albumu Zabawa karnawałowa.

 • Przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jest jednym z najważniejszych zadań szkoły. Zadanie to jest realizowane na lekcjach techniki jak również podczas zajęć koła BRD. Uczniowie chętnie uczą się zasad ruchu drogowego na przygotowanych makietach skrzyżowań. Poprzez udział w takich zajęciach poprawia się  poziom wiedzy uczniów jako uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie ich bezpieczeństwo na drodze. Zobaczcie jakie makiety skrzyżowań przygotowali uczniowie klas czwartych. Zdjęcia zostały dodane do albumu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

 • Wycieczka do Bochni

  W dniu 29.01.2014r. pojechaliśmy do Bochni. Podróż autobusem trwała prawie dwie godziny i wszyscy ucieszyliśmy się, gdy w końcu zobaczyliśmy ogromny szyb kopalni soli Bochnia.

           Do kopalni musieliśmy zjechać specjalną windą górniczą, która mieściła 8 osób. Oczywiście nie była ona taka piękna jak w sklepach marketingowych. Gdy cała klasa zjechała już w dół na 212 m głębokości to panie przewodniczki rozdzieliły nas na grupy. Następnie wózkiem na kółkach o imieniu Kuba zjechaliśmy jeszcze niżej. Z nami poszła przewodniczka pani Agnieszka i bardzo ładnie zaczęła mówić nam o kopalni, która została założona w 1248r. Na początku spotkaliśmy się z jej duchem, który nas cofnął do średniowiecza. Widzieliśmy górników, którzy ręcznie wydobywali sól. Byli to mnisi z Francji, którzy przybyli do naszego kraju, żeby pokazać nam jak wydobywać białe złoto. Po drodze spotkaliśmy Bolesława Wstydliwego, który założył kopalnię. Następnie króla Kazimierza Wielkiego, który sprowadził do Polski kupców włoskich, którzy przyjęli kopalnię i każdego roku płacili królowi 18 tysięcy w srebrze. Dzięki temu król mógł budować grody i zamki. Dlatego mówimy, że zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną. Spotkaliśmy też śmiesznych kupców włoskich, których musieliśmy powitać i pożegnać w języku włoskim. Pani opowiadała nam też o koniach, które pracowały w kopalni. Ostatnim koniem był Kuba i na jego cześć tak nazwano kolejkę, którą wcześniej jechaliśmy. Przewodniczka powiedziała nam, że głównymi zagrożeniami dla górników był ogień, woda oraz łatwopalny metan. Następnie wszystkie dzieci wysłuchały w kopalnianym kościele legendy św. Kindze.  

           Zmęczeni udaliśmy się na krótki poczęstunek. Każdy dostał pyszną drożdżówkę oraz soczek. Następnie poszliśmy na dużą salę, gdzie odbyła się dyskoteka. Były zabawy i tańce. Każdy dostał jakąś nagrodę. Zostali wybrani Król i Królowa balu. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

           Uśmiechnięci poszliśmy do autobusu i bezpieczni wróciliśmy do Żarek, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

   

   

           Opracowała: Julia Lichota

   

  Wycieczka_do_Kopalni_Soli.ppt

 • 16 stycznia w szkole odbyło się spotkanie kolędowe, podczas którego wystąpił Zespół „Macierzanki”. Panie z Koła Gospodyń przygotowały przedstawienie pt. „Herodowie”. W uroczystości uczestniczyli również podopieczni z wychowawcami Fundacji Brata Alberta w Libiążu. W ich wykonaniu mogliśmy zobaczyć przedstawienie „Dawnych wspomnień czar”. Wizyta gości miała charakter integracyjny z osobami sprawnymi inaczej i odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze.

  Organizatorzy: Jadwiga Gucik, Ewa Olszowska

 • Gościnne występy

  W dniu 5 stycznia uczniowie klasy IVa wraz z opiekunami: p. Jadwigą Gucik i p. Ewą Olszowską występowali w pielęgniarskim Domu Opieki w Żarkach. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci dostarczyło starszym osobom wielu wzruszeń.

  W dniu 6 stycznia uczniowie wystąpili w Kościele p.w.św. Stanisława B.M. Jasełka w wykonaniu dzieci bardzo podobały się publiczności, za co zostały nagrodzone brawami.

   

 • 20 grudnia 2013r w ostatni dzień zajęć w szkole przed przerwą świąteczną, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w wigilijnych spotkaniach. Dzieci z klasy IVa  pod kierunkiem pani katechetki Jadwigi Gucik zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie podczas szkolnych jasełek.  Pojawili się trzej królowie, pastuszkowie, nie zabrakło również tradycyjnych kolęd. Przepiękna sceneria przygotowana przez p. Mariolę Korcz, p. Annę Rybak i p. Monikę Potempę ubogaciła ten przedświąteczny piątek.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Jasełka.

 • Świąteczne dekoracje wykonane w ramach zajęć technicznych:

  ·         Choinki z metalowej siatki wycinane, malowane i zdobione przez piątoklasistów,

  ·         Choinki z orgiami modułowego pracowicie składane przez gimnazjalistów
  z klasy IIA i IIB.

  Zapraszamy do albumu Świąteczne dekoracje.

 • Dnia 13 grudnia 2013 dobiegła końca organizowana przez Szkolne Koło Charytatywne „Serce” zbiórka środków czystości oraz przyborów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka w Oświęcimiu. Dary zostały przekazane na ręce Pani Dyrektor ośrodka, wychowawców oraz wychowanków. W akcję włączyli się nie tylko uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Żarkach, ale także właściciele apteki oraz sklepu przemysłowego w Żarkach.

  Wszystkim ofiarodawcom  serdecznie dziękujemy!

   

  Zapraszamy do albumu Szkolne Koło Charytatywne.

 • 10 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty świąteczne. Powstały m.in. anioły malowane na desce, ozdoby z filcu, gwiazdy ozdobione techniką decoupage.

  zapraszam do albumu foto. warsztaty św.

 • Wycieczka do fabryki bombek w Krakowie

  5 grudnia klasy pierwsze zwiedzały fabrykę bombek w Krakowie. Podczas warsztatów samodzielnie ozdabiały bombki. Powstały prawdziwe dzieła sztuki! Każda bombka była inna. W czasie kiedy bombki były suszone i pakowane przez pracownice fabryki w kartonowe pudełka, dzieci na ekranie oglądały proces powstawania bombek. Poznały kolejne etapy, począwszy od rozgrzania i odpowiedniego formowania szklanej rurki, poprzez srebrzenie i docinanie, aż po zdobienie. Na samym końcu dzieci dokonały zakupów bombek w sklepiku firmowym.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • 29.11.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu świetlica.

 • Zabawa andrzejkowa

   

  Dnia 28.11.2013r. uczniowie klas I-III spotkali się na zabawie andrzejkowej w Domu Kultury w Żarkach. Zabawa przebiegała w miłej i wesołej atmosferze, przy wspaniałej muzyce. Przeplatana była różnymi konkursami i wróżbami. Nie zabrakło więc konkursu tańca, rysowania na czas, wróżby z butami, z sercami. Trakcją było lanie wosku przez klucz. Na zakończenie każdy dostał woskową figurkę na pamiątkę.

 • Dzień Chłopaka

   

  Tradycyjnie we wrześniu każdego roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowują tego dnia drobne upominki, składają życzenia, organizują konkursy. Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę szkolną na której bawią się uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Zobacz jak bawili się uczniowie.

   

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Żarkach
  Zespół Szkół w Żarkach, ul. Astronautów 3, 32-593 Żarki
 • 032 6272114

Galeria zdjęć