Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  11.03.2015 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Informacja o zapisach do Przedszkola

  Dyrekcja Zespołu Szkół w Żarkach informuje, że rozpoczęły się zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2015/2016.

  Wypełnione karty zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły do 31 marca 2015r. (wzory kart zgłoszeniowych są dostępne w zakładce Dokumenty szkolne/Karty zgłoszeń).

 • 1% dla Zespołu Szkół w Żarkach

  Drodzy Rodzice i inni Darczyńcy!

  Od 2004 roku możemy wybrać, na co przekazać 1% swojego podatku. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „1% dla placówek edukacyjnych”. Kolejny raz mamy szanse wesprzeć działania organizacji pracujących na rzecz wspólnego dobra.

  Ty także możesz do nas dołączyć i aktywnie wpływać na edukację swojego dziecka. Ponieważ pieniądze w rzeczywistości pochodzą ze skarbu państwa propozycja nasza nie niesie dla Państwa żadnych skutków finansowych, a będzie istotną pomocą w realizowaniu przez nas zadań edukacyjnych i wychowawczych.

  Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w akcji, a zarazem prosimy o jej rozpowszechnienie wśród rodziny i znajomych.

  Dotarcie z informacją do jak największej grupy ludzi oraz pozyskanie wielu darczyńców wesprze działania edukacyjne naszej szkoły, poprawi jakość kształcenia dzieci i młodzieży, pozwoli na zakup nowoczesnych pomocy naukowych, doposażenie sal lekcyjnych oraz wspomoże działania, na które do tej pory nie posiadaliśmy środków.

  Aby przekazać 1% podatku na rzecz naszej szkoly (dotyczy formularza PIT 37):

  - w polu nr 131 (Nr KRS) należy wpisać 0000052078,

  - w polu nr 132 wpisujemy kwotę wsparcia,

  - w polu nr 133 (Cel szczegółowy 1%) należy wpisać Zespół Szkół w Żarkach.

   

 • Przedstawienie "Ciemne kaczki"

  W dniu 10.02.2015r wzięliśmy udział w przedstawieniu pt. “Ciemne kaczki”. Spektakl przygotowali uczniowie klas piątych pod kierunkiem Pani Jolanty Adryan. Prezentacja odbyła się w bibliotece szkolnej o godzinie 12.00.

       Przedstawienie zostało przygotowane według autorskiego scenariusza. Dziewczynki samodzielnie opracowały dialogi i napisały teksty piosenek. Uczennice bardzo dobrze odtwarzały role, pięknie śpiewały i tańczyły. Świetnie okazywały przeżycia i emocje młodych bohaterek marzących o karierze muzycznej. Aktorki z entuzjazmem wystąpiły w spektaklu i swoją żywiołowością porwały za sobą publikę.

       Warto też zwrócić uwagę na ciekawie dobrane kostiumy, modne fryzury oraz stylowe dodatki. Z pewnością wielkim walorem przedstawienia była piękna i staranna angielszczyzna.

  Zobacz zdjęcia w albumie "przedstawienie".

 • Góra grosza

  Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

  Podsumowaliśmy trwającą w grudniu akcję „Góra Grosza”. Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać blisko 80 kg monet w nominałach od 1grosza od 10 zł co dało łączna kwotę 984,01 zł.

  Wśród zebranych monet znalazły się również nominały zagraniczne.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za wsparcie akcji. Zebrane pieniądze zostały przekazane Towarzystwu NASZ DOM  i zgodnie z celem akcji zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

  klasa/ grupa przedszkolna

  zebrana kwota

  grupa przedszkolna RYBKI

  50,94

  grupa przedszkolna MUSZELKI

  156,80

  1a

  124,96

  1b

  53,51

  2a

  39,29

  2b

  23,13

  3

  75,89

  4a

  35,70

  4b

  164,43

  5b

  11,95

  6

  141,10

  IA

  47,42

  IB

  24,11

  IIIA

  16,98

  Roksana Pactwa z klasy 2b

  17,80

  Razem

  984,01

   

   

  Organizatorzy zbiórki:

  Natalia Baran, Martyna Drożdż, Emilia Hajda, Natalia Hardzina, Klaudia Kosowska, Julia Likus, Natalia Miziołek, Wiktoria Waleń, Wiktoria Wierzba, Wiktoria Zawada – z klasy 6

  Julia Kosowska, Paulina Gucik i Ola Tyrańska – z klasy IIIA.

  Opiekun: Zuzanna Stroińska

 • W dniu 15.01.2015r w Chrzanowie odbył się 10 Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Obcym o PUCHAR Rudolfa dla szkół podstawowych.

  Wzięły w nim udział uczennice klasy 5 pod opieką pani Jolanty Adryan,  Martyna Kosowska, Maria Lelito i  Aleksandra Miziołek.

  Ola i Marysia otrzymały wyróżnienie śpiewając piosenkę Shake Up Christams.

  16 stycznia  w konkursie uczestniczyły uczennice gimnazjum: Julia Lis i Aleksandra Rosa.

   

   

  Serdecznie gratulujemy.

   

   

 • 19.12.2014

  Tradycyjnie w naszej szkole, w ostatni dzień nauki przed świętami, odbyły się jasełka bożonarodzeniowe.

  Uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani katechetki Jadwigi Gucik swoim występem wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Występ bardzo podobał się publiczności i został nagrodzony brawami. Następnie uczniowie udali się na spotkania wigilijne w swoich klasach.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Jasełka.

 • W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs kartek świątecznych wykonanych komputerowo. Kartki wykonane przez uczniów klas IV-VI oceniało jury w składzie p. Anna Rybak, p. Małgosia Dziki i p. Ewa Olszowska.

  I miejsce zdobyła Helena Lasoń z klasy 5b,

  II miejsce Malwina Paliwoda z klasy 4b,

  III miejsce Justyna Stanek z klasy 5a.

  Gratulujemy.

  Kilka zdjęćz konkursu zostały dodane do albumu Konkurs Kartek Światecznych.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   

      W dniach 25, 26 listopada 2014 roku  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia  biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia dla uczniów klas I,a, I b, II a, II b, III  SP oraz dla przedszkolaków. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialne na temat: „Historia pluszowego Misia”, „Niedźwiedzie”, „Czy znasz tego misia? -Bohaterowie bajek dla dzieci”. Biblioteka zamieniła się na czas tego święta w Krainę Pluszowych Misiów.

       Dzieci także wysłuchały bajek o misiach czytanych przez nauczyciela :„Kubuś Puchatek”, „Miś Paddington”, „Przygody Misia Guziczka”. Na zakończenie zajęć dzieci zostały poczęstowane urodzinowymi cukierkami i otrzymały kolorowanki z misiami, niedźwiedziami.

  zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Misia.

 •  

        W październiku 2014 roku z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych został ogłoszony konkurs plastyczny pt.: ” Bohaterowie ulubionych książek”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I, II, III, IV.    Do biblioteki wpłynęło 37 prac wykonanych różnorodną techniką ( rysunek, malarstwo, collage, wycinanka).    

      Dnia 17. 11. 2014 r. podczas apelu szkolnego odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom.

   Zwycięzcy konkursu:

  I miejsce równorzędne: Maciej Jaros, kl. I a, Marta Nędza z kl. I b.

  II miejsce : Kacper Kosowski, kl. I a, Jakub Łysak, kl. II b

  III miejsce : Kinga Lelito, kl. I b, Olga Horawa, kl. I a

  Wyróżnienia:

  Hanna Sarna, kl. I b, Magdalena Tryfanów, kl. I a, Jakub Żmuda, kl. I a, Daria Kumala, kl. I a, Katarzyna Miziołek, kl. IV b, Malwina Paliwoda, kl. IV b. 

  zdjęcia zostały dodane do galerii Bohaterowie ulubionych książek.

 • Dyrekcja Zespołu Szkół w Żarkach informuje, iż w dniach 22,23,24,29,30,31 grudnia 2014r. oraz w 2 stycznia 2015r. istnieje możliwość zorganizowania dla uczniów opieki w godzinach od 9.00 do 12.00.

  Zainteresowanych rodziców prosimy o informację do wychowawców klas do 16 grudnia 2014r.

 • W czwartek 27 listopada 2014r. odbyła się, zorganizowana we współpracy z Domem Kultury w Żarkach, zabawa andrzejkowa klas  I-III szkoły podstawowej. W pięknie odnowionym budynku Domu Kultury, dzieci bawiły się świetnie przy muzyce, specjalnie przygotowanej dla nich przez p. Stanisława Dwornika.

  Oprócz zabawy tanecznej uczennic  klasy IIIa gimnazjum, przebrane za Cyganki, przeprowadziły konkursy sprawnościowe i bawiły się wspólnie z dziećmi.

  Również rodzice włączyli się w organizację imprezy poprzez przygotowanie słodkiego poczęstunku dla swoich pociech.

  Po zabawie wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni ze wspanialej zabawy.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Andrzejki.

 • Konkursy w naszej szkole

  W październiku i listopadzie uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas następujących konkursów przedmiotowych:

  W gimnazjum odbyły się:

   

  W szkole podstawowej:

  • Konkurs matematyczny
  • Konkurs informatyczny „Bóbr” . 
 • Wycieczka do Teatru

  W dniu 13 listopada panie wychowawczynie klas piątych zorganizowały wyjazd do Teatru Współczesnego  w Krakowie na przedstawienie pt. „Wyspa skarbów”. Przedstawienie było interesujące i ciekawe, opowiadało o legendarnym kapitanie Flincie, który ukrył skarb na tajemniczej wyspie. Na poszukiwanie wyrusza angielski statek. Oprawa muzyczna i scenograficzna wprowadziła widzów w niezwykły świat pirackich przygód. Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej.

 • Bezpiecznie w Internecie

  Dnia 7 listopada w klasach 4 i 5 odbyły się prelekcje poprowadzone przez wolontariuszkę Fundacji Orange p. Joannę Olszowską-Schilbach. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Na każdej z lekcji uczniowie oglądali krótki film, omawiający kwestię cyberprzemocy czyli zamieszczania w sieci treści krzywdzących inne osoby. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą szkodę można wyrządzić koledze czy koleżance poprzez publikowanie złośliwych komentarzy czy umieszczenie zdjęć bez zgody drugiej osoby. Wszyscy zastanawiali się także, w jaki sposób zadbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. W podziękowaniu za aktywne uczestnictwo w zajęciach uczniowie otrzymali edukacyjne upominki. Dziękujemy!

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Bezpiecznie w Internecie.

 • W czwartek 30.10.14 klasy II a i II b wzięły udział w wycieczce do Krakowa. Najpierw w teatrze „Groteska” uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Aksamitny królik” . Następnie udali się na lotnisko w Balicach. Tam obejrzeli prezentację na temat pracy lotniska, a później na własne oczy mogli to sprawdzić, zwiedzając lotnisko. Zobaczyli gdzie można zakupić bilety, nadać bagaż i jak wygląda odprawa pasażerów. Na koniec mogli oglądać jak startuje samolot i w jaki sposób jest tankowany. Wycieczka była udana.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu wycieczka klasy 2.

 • 10 października br . W naszej szkole odbył się konkurs Piosenki angielskiej „I ’m a star”. Chętnych do uczestnictwa nie brakowało, więc mogliśmy posłuchać wielu pięknych utworów w wykonaniu naszych rówieśników. Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję, bo niełatwo spośród tylu świetnych wykonawców wybrać najlepszego, ale ostatecznie zwycięzcą została Aleksandra Rosa z klasy pierwszej Gimnazjum, drugie miejsce zajęła Julia Lis oraz zespołowo Helena Lasoń, Martyna Kosowska, Maria Lelito, Paulina Polak, na trzecim miejscu znalazła się Julia Kosowska oraz zespołowo Maria Lelito i Aleksandra Miziołek. Ponadto występy uświetnił pokaz taneczny trzech uczennic naszej szkoły, które należą do zespołu tanecznego „Bęc” z Domu Kultury w Żarkach. Podczas obrad jury miało miejsce jeszcze krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy trzeciej a Gimnazjum z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, więc można śmiało powiedzieć, że uczniowie i nauczyciele zasiadający na widowni z pewnością się nie nudzili.

  zdjęcia zostały dodane do albumu konkurs piosenki angielskiej.

 • Wycieczka klasy 5b

  Dnia 1.10.2014 r. odbyła się wycieczka klasy 5b do Krakowa. Wyruszyliśmy spod szkoły z naszą panią wychowawczynią Zuzanną Stroińską i P. Jadwigą Gucik. W autobusie panowała miła atmosfera. Gdy dotarliśmy na miejsce spacerkiem udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego w Krakowie, odbyła się tam ciekawa prezentacja i zwiedzanie muzeum. Następnie poszliśmy na warsztaty, na których robiliśmy interesujące prace plastyczne. Potem poszliśmy do fabryki cukierków ,,Ciuciu”. Odbył się tam pokaz, nawytwarza się cukierki. Spacerkiem doszliśmy do kościoła św. Wojciecha, który znajduje się na rynku. Nasza wycieczka była wspaniała!

   

  Emilka Szafran

 • Dnia 1 października 2014 roku odbyła się wycieczka klasy 5a do Ogrodzieńca. Wyruszyliśmy w podróż z Panią Ewą Olszowską i Panią Anią Rybak.  Gdy jechaliśmy autokarem śpiewaliśmy i śmialiśmy się. Około godziny 10.00 byliśmy już na miejscu. Ścieżką weszliśmy na wzgórze, przeszliśmy przez bramę na dziedziniec Zamku, który wokół otoczony jest wysokimi murami z otworami okiennymi. Gdy chcieliśmy dotrzeć na wyższą część zamku musieliśmy wyjść po wysokich schodach. Panie opowiadały i czytały nam historię miejsc na zamku. W jednym z pomieszczeń zwiedziliśmy  muzeum. Znajdują się w nim makiety zamku oraz eksponaty archeologiczne znalezione w okolicy. W innej sali zobaczyliśmy stroje rycerzy. Chcieliśmy wyjść na każdą basztę, było to dla nas duże wyzwanie, ponieważ prowadziły na nie długie i kręte schody. Na sam koniec zwiedzania Zamku Ogrodzienieckiego, wyszliśmy na najwyższą wieżę. Muszę przyznać, że pogoda nie była piękna i nie można było podziwiać wspaniałych widoków.

  Z zamku poszliśmy do sali tortur zwanej Katownią. Znajduje się ona, po przeciwnej stronie wejścia do zamku. Przywitał nas kat w kapturze i z toporem. Wewnątrz zobaczyliśmy narzędzia tortur. Nad każdym były tabliczki z nazwą i szczegółowym opisem tortury.

  Następnie udaliśmy się do  Domu Strachów i Legend. Legenda o kasztelanie, który zamieniał się w psa strzegącego skarbu, była tak straszna, że wszyscy się bali. Było strasznie! Później poszliśmy do Parku Doświadczeń, tam mogliśmy sprawdzić działanie wielu urządzeń. Najbardziej podobał nam się symulator lotów i duża platforma obrotowa.

  Podróż powrotna była także muzyczna, dziewczynki i chłopcy śpiewali piosenki. Wycieczka była bardzo wesoła, uznaliśmy, że mamy najpiękniejsze wspomnienia. Jesteśmy zgraną klasą i za to się lubimy.

                                                                                         Aleksandra Miziołek 5a

   zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Ogrodzieńca.

 • Tradycyjnie we wrześniu każdego roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowują tego dnia drobne upominki, składają życzenia, organizują konkursy. Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę szkolną na której bawią się uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Zobacz jak bawili się uczniowie.

   zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Chłopaka.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Żarkach
  Zespół Szkół w Żarkach, ul. Astronautów 3, 32-593 Żarki
 • 032 6272114

Galeria zdjęć