Nawigacja

 • Informacja o zapisach dzieci do Przedszkola i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej

  Dyrekcja Zespołu Szkół w Żarkach informuje, że od 3 marca rozpoczęły się zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnychpierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2014/2015.

  Wypełnione karty zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły do 31 marca 2014r. (wzory kart zgłoszeniowych są dostępne w zakładce Dokumenty szkolne/Karty zgłoszeń).

 • 26 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów szkoły podstawowej. Wszystkim dopisywały humory i świetnie się bawili. zdjęcia zostały dodane do albumu Zabawa karnawałowa.

 • Przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jest jednym z najważniejszych zadań szkoły. Zadanie to jest realizowane na lekcjach techniki jak również podczas zajęć koła BRD. Uczniowie chętnie uczą się zasad ruchu drogowego na przygotowanych makietach skrzyżowań. Poprzez udział w takich zajęciach poprawia się  poziom wiedzy uczniów jako uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie ich bezpieczeństwo na drodze. Zobaczcie jakie makiety skrzyżowań przygotowali uczniowie klas czwartych. Zdjęcia zostały dodane do albumu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

 • Wycieczka do Bochni

  W dniu 29.01.2014r. pojechaliśmy do Bochni. Podróż autobusem trwała prawie dwie godziny i wszyscy ucieszyliśmy się, gdy w końcu zobaczyliśmy ogromny szyb kopalni soli Bochnia.

           Do kopalni musieliśmy zjechać specjalną windą górniczą, która mieściła 8 osób. Oczywiście nie była ona taka piękna jak w sklepach marketingowych. Gdy cała klasa zjechała już w dół na 212 m głębokości to panie przewodniczki rozdzieliły nas na grupy. Następnie wózkiem na kółkach o imieniu Kuba zjechaliśmy jeszcze niżej. Z nami poszła przewodniczka pani Agnieszka i bardzo ładnie zaczęła mówić nam o kopalni, która została założona w 1248r. Na początku spotkaliśmy się z jej duchem, który nas cofnął do średniowiecza. Widzieliśmy górników, którzy ręcznie wydobywali sól. Byli to mnisi z Francji, którzy przybyli do naszego kraju, żeby pokazać nam jak wydobywać białe złoto. Po drodze spotkaliśmy Bolesława Wstydliwego, który założył kopalnię. Następnie króla Kazimierza Wielkiego, który sprowadził do Polski kupców włoskich, którzy przyjęli kopalnię i każdego roku płacili królowi 18 tysięcy w srebrze. Dzięki temu król mógł budować grody i zamki. Dlatego mówimy, że zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną. Spotkaliśmy też śmiesznych kupców włoskich, których musieliśmy powitać i pożegnać w języku włoskim. Pani opowiadała nam też o koniach, które pracowały w kopalni. Ostatnim koniem był Kuba i na jego cześć tak nazwano kolejkę, którą wcześniej jechaliśmy. Przewodniczka powiedziała nam, że głównymi zagrożeniami dla górników był ogień, woda oraz łatwopalny metan. Następnie wszystkie dzieci wysłuchały w kopalnianym kościele legendy św. Kindze.  

           Zmęczeni udaliśmy się na krótki poczęstunek. Każdy dostał pyszną drożdżówkę oraz soczek. Następnie poszliśmy na dużą salę, gdzie odbyła się dyskoteka. Były zabawy i tańce. Każdy dostał jakąś nagrodę. Zostali wybrani Król i Królowa balu. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

           Uśmiechnięci poszliśmy do autobusu i bezpieczni wróciliśmy do Żarek, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

   

   

           Opracowała: Julia Lichota

   

  Wycieczka_do_Kopalni_Soli.ppt

 • 16 stycznia w szkole odbyło się spotkanie kolędowe, podczas którego wystąpił Zespół „Macierzanki”. Panie z Koła Gospodyń przygotowały przedstawienie pt. „Herodowie”. W uroczystości uczestniczyli również podopieczni z wychowawcami Fundacji Brata Alberta w Libiążu. W ich wykonaniu mogliśmy zobaczyć przedstawienie „Dawnych wspomnień czar”. Wizyta gości miała charakter integracyjny z osobami sprawnymi inaczej i odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze.

  Organizatorzy: Jadwiga Gucik, Ewa Olszowska

 • Gościnne występy

  W dniu 5 stycznia uczniowie klasy IVa wraz z opiekunami: p. Jadwigą Gucik i p. Ewą Olszowską występowali w pielęgniarskim Domu Opieki w Żarkach. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci dostarczyło starszym osobom wielu wzruszeń.

  W dniu 6 stycznia uczniowie wystąpili w Kościele p.w.św. Stanisława B.M. Jasełka w wykonaniu dzieci bardzo podobały się publiczności, za co zostały nagrodzone brawami.

   

 • 20 grudnia 2013r w ostatni dzień zajęć w szkole przed przerwą świąteczną, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w wigilijnych spotkaniach. Dzieci z klasy IVa  pod kierunkiem pani katechetki Jadwigi Gucik zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie podczas szkolnych jasełek.  Pojawili się trzej królowie, pastuszkowie, nie zabrakło również tradycyjnych kolęd. Przepiękna sceneria przygotowana przez p. Mariolę Korcz, p. Annę Rybak i p. Monikę Potempę ubogaciła ten przedświąteczny piątek.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Jasełka.

 • Świąteczne dekoracje wykonane w ramach zajęć technicznych:

  ·         Choinki z metalowej siatki wycinane, malowane i zdobione przez piątoklasistów,

  ·         Choinki z orgiami modułowego pracowicie składane przez gimnazjalistów
  z klasy IIA i IIB.

  Zapraszamy do albumu Świąteczne dekoracje.

 • Dnia 13 grudnia 2013 dobiegła końca organizowana przez Szkolne Koło Charytatywne „Serce” zbiórka środków czystości oraz przyborów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka w Oświęcimiu. Dary zostały przekazane na ręce Pani Dyrektor ośrodka, wychowawców oraz wychowanków. W akcję włączyli się nie tylko uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Żarkach, ale także właściciele apteki oraz sklepu przemysłowego w Żarkach.

  Wszystkim ofiarodawcom  serdecznie dziękujemy!

   

  Zapraszamy do albumu Szkolne Koło Charytatywne.

 • 10 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty świąteczne. Powstały m.in. anioły malowane na desce, ozdoby z filcu, gwiazdy ozdobione techniką decoupage.

  zapraszam do albumu foto. warsztaty św.

 • Wycieczka do fabryki bombek w Krakowie

  5 grudnia klasy pierwsze zwiedzały fabrykę bombek w Krakowie. Podczas warsztatów samodzielnie ozdabiały bombki. Powstały prawdziwe dzieła sztuki! Każda bombka była inna. W czasie kiedy bombki były suszone i pakowane przez pracownice fabryki w kartonowe pudełka, dzieci na ekranie oglądały proces powstawania bombek. Poznały kolejne etapy, począwszy od rozgrzania i odpowiedniego formowania szklanej rurki, poprzez srebrzenie i docinanie, aż po zdobienie. Na samym końcu dzieci dokonały zakupów bombek w sklepiku firmowym.

  Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • 29.11.2013

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu świetlica.

 • Zabawa andrzejkowa

   

  Dnia 28.11.2013r. uczniowie klas I-III spotkali się na zabawie andrzejkowej w Domu Kultury w Żarkach. Zabawa przebiegała w miłej i wesołej atmosferze, przy wspaniałej muzyce. Przeplatana była różnymi konkursami i wróżbami. Nie zabrakło więc konkursu tańca, rysowania na czas, wróżby z butami, z sercami. Trakcją było lanie wosku przez klucz. Na zakończenie każdy dostał woskową figurkę na pamiątkę.

 • Dzień Chłopaka

   

  Tradycyjnie we wrześniu każdego roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowują tego dnia drobne upominki, składają życzenia, organizują konkursy. Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę szkolną na której bawią się uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Zobacz jak bawili się uczniowie.

   

 • Kalendarz roku szkolnego 2013/2014 Zespół Szkół w Żarkach

   

  1.  

  Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  2 września 2013 r.

  1.  

  Zebrania rodziców z wychowawcami i dyrekcją

  do 20 września 2013 r.

  1.  

  Dzień otwarty

  22 października  2013 r.

  1.  

  Dzień otwarty

  11 grudnia 2013 r.

  1.  

  Zimowa przerwa świąteczna

  23-31 grudnia 2013 r.

  1.  

  Wystawienie ocen śródrocznych

  do 22 stycznia 2014 r.

  1.  

  Klasyfikacyjne posiedzenie RP

  29 stycznia 2014 r.

  1.  

  Zebranie z rodzicami

  30 stycznia 2014 r.

  1.  

  Zakończenie I semestru

  31 stycznia 2014 r.

  1.  

  Ferie zimowe

  3-16 lutego 2014r.

  1.  

  Dzień otwarty

  27 marca 2014 r.

  1.  

  Sprawdzian szóstoklasisty

  1 kwietnia 2014 r.

  1.  

  Wiosenna przerwa świąteczna

  17-22 kwietnia 2014 r.

  1.  

  Egzamin gimnazjalny

  23-25 kwietnia 2014r.

  1.  

  Dzień otwarty i informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych

  20 maja 2014 r.

  1.  

  Wystawienie ocen rocznych

  do 17 czerwca 2014 r.

  1.  

  Klasyfikacyjne posiedzenie RP

  24 czerwca 2014 r.

  1.  

  Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  27 czerwca 2014 r.

  1.  

  Ferie letnie

  28 czerwca -31 sierpnia 2014 r.

   

  Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla SP: 1 kwietnia, 2 maja, 20 czerwca 2014 r.

  Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla Gimnazjum: 23-25 kwietnia, 2 maja,
  20 czerwca 2014r.

 • Ślubowanie klas pierwszych

  W poniedziałek 2 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Na uroczystej akademii do grona uczniów Zespołu Szkół w Żarkach przyjęto uczniów klas pierwszych, którzy złóżyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez pana dyrektora.

  Zobacz zdjęcia w albumie.

   

 • Rok Szkolny 2013/2014

  Rozpoczęcie  roku szkolnego 2013/2014

   

  2 września 2013 r. t.j.  poniedziałek

  godz. 8.00 – Msza  Św. w  Kościele Św. Stanisława BM

  godz. 9.00 – inauguracja roku szkolnego– sala gimnastyczna

  godz. 9.20  spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

 • Projekt edukacyjny z fizyki

  Ciekawe zjawiska – pioruny to temat projektu edukacyjnego zrealizowanego przez uczniów klasy II B Gimnazjum: Patryka Kosowskiego, Damiana Rzepę i Arkadiusza Karaśkiewicza. Ich praca została przedstawiona w formie prezentacji multimedialnej 8 maja 2013 roku, w której wyjaśnili przyczyny powstawania piorunów, zagrożenia wynikające z wyładowań atmosferycznych oraz ich skutki. Słuchaczy (uczniów Szkoły  Podstawowej i Gimnazjum) zainteresowały rodzaje piorunów, sposoby bezpiecznego zachowania się ludzi podczas burzy, ochrona obiektów i relacje osób porażonych piorunem. Dodatkowym, bardzo interesującym elementem tego spotkania był widowiskowy pokaz działania  cewki Tesli, przedstawiony przez absolwenta naszej szkoły Piotra Cyganika. (zdjęcia)

  Opiekun projektu -  Barbara Dachowska

 • Kwasy obok nas

  Uczniowie klasy II B Gimnazjum Konrad Bisaga, Jan Horawa, Szymon Kurzawa realizujący projekt edukacyjny Kwasy „obok nas” pod kierunkiem nauczycielki chemii, musieli posłużyć się informacjami z różnych źródeł, wykazać współpracą w grupie oraz umiejętnością prezentacji własnych osiągnięć. Efekty pracy przedstawili w formie: albumu „Kwasy nie takie straszne”, prezentacji PowerPoint „Kwaśne opady” i animowanej scenki multimedialnej „Czy kiedyś może zabraknąć czystego powietrza?” (format: wmv, rozmiar: 37,3 MB). W prezentacji projektu uczestniczyli gimnazjaliści z klasy pierwszej i drugiej.

 • Konkurs wiedzy o Francji

  W dniu 6 czerwca 2013 r. w Libiąskim Centrum Kultury odbył się Konkurs Wiedzy o Francji. Uczennice naszej szkoły Julia Kosowska i Aleksandra Pająk zajęły II miejsce.
  Organizatorem konkursu było libiąskie Towarzystwo Przyjaciół Francji przy współpracy z LCK, a patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Libiąża Jacek Latko.
  Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o Francji z zakresu historii, geografii, kultury, a także umacnianie przyjaźni polsko – francuskiej.
  Zadaniem drużyn była prezentacja wybranej francuskiej postaci historycznej z dowolnej epoki, prezentacja multimedialna znanego zabytku, regionu, miasta lub innego atrakcyjnego miejsca we Francji, wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej symbol Francji oraz wykazanie się wiedzą o Francji.

   

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Żarkach
  Zespół Szkół w Żarkach, ul. Astronautów 3, 32-593 Żarki
 • 032 6272114

Galeria zdjęć