Nawigacja

 • Bezpiecznie w Internecie

  Dnia 7 listopada w klasach 4 i 5 odbyły się prelekcje poprowadzone przez wolontariuszkę Fundacji Orange p. Joannę Olszowską-Schilbach. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Na każdej z lekcji uczniowie oglądali krótki film, omawiający kwestię cyberprzemocy czyli zamieszczania w sieci treści krzywdzących inne osoby. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą szkodę można wyrządzić koledze czy koleżance poprzez publikowanie złośliwych komentarzy czy umieszczenie zdjęć bez zgody drugiej osoby. Wszyscy zastanawiali się także, w jaki sposób zadbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo w Internecie. W podziękowaniu za aktywne uczestnictwo w zajęciach uczniowie otrzymali edukacyjne upominki. Dziękujemy!

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Bezpiecznie w Internecie.

 • W czwartek 30.10.14 klasy II a i II b wzięły udział w wycieczce do Krakowa. Najpierw w teatrze „Groteska” uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Aksamitny królik” . Następnie udali się na lotnisko w Balicach. Tam obejrzeli prezentację na temat pracy lotniska, a później na własne oczy mogli to sprawdzić, zwiedzając lotnisko. Zobaczyli gdzie można zakupić bilety, nadać bagaż i jak wygląda odprawa pasażerów. Na koniec mogli oglądać jak startuje samolot i w jaki sposób jest tankowany. Wycieczka była udana.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu wycieczka klasy 2.

 • 10 października br . W naszej szkole odbył się konkurs Piosenki angielskiej „I ’m a star”. Chętnych do uczestnictwa nie brakowało, więc mogliśmy posłuchać wielu pięknych utworów w wykonaniu naszych rówieśników. Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję, bo niełatwo spośród tylu świetnych wykonawców wybrać najlepszego, ale ostatecznie zwycięzcą została Aleksandra Rosa z klasy pierwszej Gimnazjum, drugie miejsce zajęła Julia Lis oraz zespołowo Helena Lasoń, Martyna Kosowska, Maria Lelito, Paulina Polak, na trzecim miejscu znalazła się Julia Kosowska oraz zespołowo Maria Lelito i Aleksandra Miziołek. Ponadto występy uświetnił pokaz taneczny trzech uczennic naszej szkoły, które należą do zespołu tanecznego „Bęc” z Domu Kultury w Żarkach. Podczas obrad jury miało miejsce jeszcze krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy trzeciej a Gimnazjum z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, więc można śmiało powiedzieć, że uczniowie i nauczyciele zasiadający na widowni z pewnością się nie nudzili.

  zdjęcia zostały dodane do albumu konkurs piosenki angielskiej.

 • Wycieczka klasy 5b

  Dnia 1.10.2014 r. odbyła się wycieczka klasy 5b do Krakowa. Wyruszyliśmy spod szkoły z naszą panią wychowawczynią Zuzanną Stroińską i P. Jadwigą Gucik. W autobusie panowała miła atmosfera. Gdy dotarliśmy na miejsce spacerkiem udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego w Krakowie, odbyła się tam ciekawa prezentacja i zwiedzanie muzeum. Następnie poszliśmy na warsztaty, na których robiliśmy interesujące prace plastyczne. Potem poszliśmy do fabryki cukierków ,,Ciuciu”. Odbył się tam pokaz, nawytwarza się cukierki. Spacerkiem doszliśmy do kościoła św. Wojciecha, który znajduje się na rynku. Nasza wycieczka była wspaniała!

   

  Emilka Szafran

 • Dnia 1 października 2014 roku odbyła się wycieczka klasy 5a do Ogrodzieńca. Wyruszyliśmy w podróż z Panią Ewą Olszowską i Panią Anią Rybak.  Gdy jechaliśmy autokarem śpiewaliśmy i śmialiśmy się. Około godziny 10.00 byliśmy już na miejscu. Ścieżką weszliśmy na wzgórze, przeszliśmy przez bramę na dziedziniec Zamku, który wokół otoczony jest wysokimi murami z otworami okiennymi. Gdy chcieliśmy dotrzeć na wyższą część zamku musieliśmy wyjść po wysokich schodach. Panie opowiadały i czytały nam historię miejsc na zamku. W jednym z pomieszczeń zwiedziliśmy  muzeum. Znajdują się w nim makiety zamku oraz eksponaty archeologiczne znalezione w okolicy. W innej sali zobaczyliśmy stroje rycerzy. Chcieliśmy wyjść na każdą basztę, było to dla nas duże wyzwanie, ponieważ prowadziły na nie długie i kręte schody. Na sam koniec zwiedzania Zamku Ogrodzienieckiego, wyszliśmy na najwyższą wieżę. Muszę przyznać, że pogoda nie była piękna i nie można było podziwiać wspaniałych widoków.

  Z zamku poszliśmy do sali tortur zwanej Katownią. Znajduje się ona, po przeciwnej stronie wejścia do zamku. Przywitał nas kat w kapturze i z toporem. Wewnątrz zobaczyliśmy narzędzia tortur. Nad każdym były tabliczki z nazwą i szczegółowym opisem tortury.

  Następnie udaliśmy się do  Domu Strachów i Legend. Legenda o kasztelanie, który zamieniał się w psa strzegącego skarbu, była tak straszna, że wszyscy się bali. Było strasznie! Później poszliśmy do Parku Doświadczeń, tam mogliśmy sprawdzić działanie wielu urządzeń. Najbardziej podobał nam się symulator lotów i duża platforma obrotowa.

  Podróż powrotna była także muzyczna, dziewczynki i chłopcy śpiewali piosenki. Wycieczka była bardzo wesoła, uznaliśmy, że mamy najpiękniejsze wspomnienia. Jesteśmy zgraną klasą i za to się lubimy.

                                                                                         Aleksandra Miziołek 5a

   zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Ogrodzieńca.

 • Tradycyjnie we wrześniu każdego roku obchodzimy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowują tego dnia drobne upominki, składają życzenia, organizują konkursy. Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę szkolną na której bawią się uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Zobacz jak bawili się uczniowie.

   zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Chłopaka.

 • W piątek 26 września uczniowie II klasy gimnazjum uczestniczyli w „Poranku z grami” w Instytucie Goethego w Krakowie. Były to warsztaty z języka niemieckiego. Uczniowie grając i jednocześnie rywalizując ze sobą zdobywali nowe umiejętności językowe.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu poranek z grami.

 • Kalendarz roku szkolnego 2014/2015

  Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  1 września 2014 r.

  Zebrania rodziców z wychowawcami i dyrekcją

  Wrzesień 2014r.

  Dzień otwarty

  29 października  2014 r.

  Dzień otwarty

  11 grudnia 2014 r.

  Zimowa przerwa świąteczna

  22-31 grudnia 2014 r

  Wystawienie ocen śródrocznych

  do 16 stycznia 2015 r

  Klasyfikacyjne posiedzenie RP

  23 stycznia 2015 r

  Zebranie z rodzicami

  26 stycznia 2015 r.

  Ferie zimowe

  Od 16 lutego do 1 marca 2015r.

  Dzień otwarty

  25 marca 2015 r.

  Sprawdzian szóstoklasisty

  1 kwietnia 2015 r.

  Wiosenna przerwa świąteczna

  2-7 kwietnia 2015 r

  Egzamin gimnazjalny

  21,22,23 kwietnia 2015r.

  Dzień otwarty i informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych

  21 maja 2015r.

  Wystawienie ocen rocznych

  do 15 czerwca 2015 r.

  Klasyfikacyjne posiedzenie RP

  22 czerwca 2015r

  Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  26 czerwca 2015r

  Ferie letnie

  27 czerwca -31 sierpnia 2015 r.

  Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla SP: 2 stycznia,1 kwietnia, 5 czerwca 2015r.

  Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla Gimnazjum: 2 stycznia, 21-23 kwietnia, 5 czerwca 2015r.

   

 • Rok szkolny 2014/2015

  Rozpoczęcie  roku szkolnego 2014/2015

   

  1 września 2014 r. t.j.  poniedziałek

  godz. 8.00 – Msza  Św. w  Kościele Św. Stanisława BM

  godz. 9.00 – inauguracja roku szkolnego– II piętro

  godz. 9.20   inauguracja roku szkolnego dla klas 1-3 na sali gimnastycznej

  spotkania uczniów z wychowawcami klas

 • 27 czerwca uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Zakończenie Roku Szkolnego2013/2014.

 • 16 uczniów z klasy  2  i  dwie dziewczynki z klasy  5  wraz z p. Beatą Szpila było  na  „Zielonej Szkole”   w  Bardo.  Jest to malownicza miejscowość – zwana  miastem cudów- położona   w Górach Stołowych. Dzieci z wychowawcą spędziły niezwykle atrakcyjnie czas na wycieczkach, spacerach górskich, spływie pontonowym i wspólnej zabawie.

  Do najciekawszych przeżyć należało:

  • Zwiedzanie Kopalni  Złota  w  Złotym  Stoku.
  • Lekcja czerpania papieru w  Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój.
  • Wejście  na Krzywą Wieżę w Ząbkowicach  Śląskich.
  • Wędrówka przez Błędne Skały.
  • Podziwianie wiekowych zabawek w Muzeum Zabawek  w Kudowie Zdrój.
  • Spływ  pontonami  po Nysie  Kłodzkiej.
  • Ognisko z  pieczeniem kiełbasek.
  • Zdobycie szczytu z Białym Krzyżem

  Pobyt  w  Bardo   pozostanie  uczestnikom  na  zawsze  w  pamięci.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Zielona Szkoła w Bardo.

 • W czerwcu odbyły się wycieczki do Krakowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 1a, 1b, 3a. najpierw dzieci oglądały w ogrodzie zoologicznym zarówno znane, jak i egzotyczne zwierzęta. Potem udały się na Wawel, gdzie odbyła się lekcja muzealna pt. „ Legendy Wawelskie". Klasa 4a zwiedzała miasto śladami legend o Krakowie, rozpoczynając od  Wzgórza Wawelskiego i Smoczej Jamy

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Krakowa.

 • Dzień Dziecka w nauczaniu zintegrowanym

  Dziś z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do kina w Chrzanowie na film Pt.,, Czarnoksiężnik z Oz” (powrót Dorotki). Był to wspaniały film o dziewczynce która miała na imię Dorotka i jej piesku, przyjaciołach i złym czarnoksiężniku . Dorotkę do krainy Oz ściągnęli jej przyjaciele , Czarnoksiężnik miał magiczną kule. Każdego kto mu się sprzeciwiał zaczarowywał. Film skończył się dobrze. Dorotka pokonała złego czarnoksiężnika i cofnęła wszystkie jego czary ale musiała pożegnać się z przyjaciółmi i wrócić do domu do cioci i wujka. Gdy skończył się seans filmowy pani zrobiła nam niespodziankę, zaczęła rozdawać czekolady. Nie tylko film był z okazji Dnia Dziecka ale także czekolada od pani. Mnie bardzo podobała się ta wycieczka.

  Opracowała Kasia kl.3

 • Wycieczka do Wygiełzowa

  WYCIECZKA DO WYGIEŁZOWA 

  W dniu 25 kwietnia 2014 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Wygiełzowa.  Widzieliśmy AMFITEATR, gdzie przedstawialiśmy sztukę pt. ,,Układ Słoneczny’’. Mogliśmy zabawić się w aktorów i podziwiać się wzajemnie. Następnie poszliśmy na lekcję  plecionkarstwa. Nauczyliśmy się robić koszyki z gazet. Wystarczy tylko patyczek do szaszłyków, klej, nożyczki i gazeta, aby wykonać piękne koszyczki. Upletliśmy papierowe koszyki z rurek, które sami zrobiliśmy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie skansenu z przewodnikiem.  Niektóre chaty miały dachy ze słomy i nie miały kominów. W domach były kukły. Wychodząc widzieliśmy studnię, w której zamiast wody były pieniądze. Po skończonej wycieczce zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

  Opracowała: Marta Włodarczyk

 • 15 kwietnia uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce do Zalipia, oprócz zwiedzania "malowanej wsi" brali udział w warsztatach artystycznych. Podczas zajęć wykonali pisanki i ozdoby wielkanocne.

   

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Zalipie.

 • W dniu 7 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”, który zakończył się dla nich sukcesem. Najlepszymi w kategorii szkoły podstawowe okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarkach: Natalia Rzepa (zajęła I miejsce w kategorii indywidualnej), Aleksandra Miziołek, Dominik Kaczmarski i Jakub Jasieczko.Uczniowie gimnazjum: Paulina Gucik, Natalia Kulig i Katarzyna  Malik zajęli II miejsce.W eliminacjach powiatowych drużyna szkoły podstawowej zajęła III miejsce.Do Turnieju drużyny przygotowała p. Ewa Olszowska.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu Ogólnopolski Turniej BRD.

 • 03 oraz 08 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty wielkanocne. Uczniowie z pomocą nauczycieli oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich wykonali palmy wielkanocne oraz pisanki z gipsu.

  Zdjęcia zostały dodane do albumu warsztaty wielkanocne.

 • W dniu 21 marca 2014 roku cała nasza klasa świętowała pierwszy dzień wiosny. Pogoda tego dnia była piękna, było bardzo cieplutko, słoneczko mocno grzało i ptaki ślicznie śpiewały. Nasza wychowawczyni poprosiła nas, aby wszyscy w dzień przyszli ubrani na zielono do szkoły. Koleżanki i koledzy byli bardzo ładnie ubrani, w powietrzu jak i wyglądzie uczniów było widać wiosnę. Cała nasza klasa pożegnała zimę paląc Marzannę. Wszyscy razem z innymi klasami przy ognisku śpiewaliśmy wesołe piosenki. Było bardzo wesoło. Potem podjechał autokar do którego wsiadły wszystkie zebrane dzieci i pojechaliśmy, do kina, które znajduje się w Trzebini na film Pt.: ”Lego Przygoda”. Film, na który zabrała nas Pani Mariolka był bardzo zabawny i pełen przygód. Moją ulubioną postacią w tym filmie był Emmet, który był wybrany na bohatera aby, ocalić świat ale tak naprawdę nie był do tego przygotowany. Po zakończonym seansie filmowym czekając na autokar bawiliśmy się w różne zabawy. Gdy przyjechał autobus wszyscy wsiedliśmy do niego i wróciliśmy do szkoły. Dzień był bardzo wesoły dlatego, że świeciło słonko i było dużo atrakcji. 

  Opracowała Weronika  

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu powitanie wiosny w klasach 1-3.

 •  

   

  Dnia 21.03.2014 w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Mieliśmy zaszczyt gościć osoby ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „ Przyjaźń”. Zespół „Wrzos” przygotował dla nas występ artystyczny, podczas którego śpiewali dla nas radosne melodie i recytowali wiersz. Po uroczystym rozpoczęciu tego dnia każda z klas miała inne zajęcia pod czujnym okiem osób ze stowarzyszenia. Klasy IV wykonywały kwiatki z bibuły, którymi ozdabiali koszyczki. Klasa V udała się na wyprawę do Remizy Strażackiej. Natomiast dziewczęta z klas VI miały zajęcia kulinarne, podczas których przygotowywały poczęstunek. Z kolei chłopcy na zajęciach technicznych wykonywali marzannę. Na warsztatach panowała miła oraz zabawna atmosfera. Wszyscy byli zadowoleni z zorganizowanych zajęć i z takiego udanego rozpoczęcia wiosny.

   

      Opiekunowie i Samorząd Szkoły

      Podstawowej klas 4-6

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu pierwszy dzień wiosny.

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Żarkach
  Zespół Szkół w Żarkach, ul. Astronautów 3, 32-593 Żarki
 • 032 6272114

Galeria zdjęć