• Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Żarkach na rok szkolny 2024/25

• Rekrutacja do publicznych przedszkoli w Gminie Libiąż

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy  7 lat.

W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 7 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat.

W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025 biorą udział dzieci urodzone w latach 2018-2021.

Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2018 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego.

Dzieci trzyletnie, czteroletnie i pięcioletnie (urodzone w latach 2019-2021) mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach wychowaniem przedszkolnym może także zostać objęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli prowadzona będzie przy wykorzystaniu elektronicznego systemu rekrutacyjnego. Rodzic logując się do portalu rekrutacyjnego www.libiaz.przedszkola.vnabor.pl  będzie mógł zapoznać się z ofertą wszystkich placówek znajdujących się na terenie Gminy Libiąż i wybrać tą, której oferta najbardziej mu odpowiada. Po zalogowaniu się i dokonaniu wyboru wystarczy tylko wydrukować dokumenty i dostarczyć je do wybranej placówki.

Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2023/2024 do danego przedszkola składają na rok szkolny 2024/2025 deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego. Nie złożenie deklaracji oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu, do którego dziecko obecnie uczęszcza.

• Postępowanie rekrutacyjne przeprowadzone jest przez przedszkole, które dysponuje wolnymi miejscami;
          • Kryteria i terminy postępowania rekrutacyjnego dotyczą wyłącznie rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2023/2024 nie są zapisane do przedszkola lub nie złożyli deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu;
          • Do publicznego przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie gminy Libiąż;
          • Rodzice dzieci zamieszkałych poza gminą Libiąż mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do przedszkola, jeżeli po postępowaniu rekrutacyjnym dane przedszkole nadal będzie dysponowało wolnymi miejscami;
          • Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest wyłącznie na wniosek rodzica;
          • Wniosek o przyjęcie do przedszkola może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych przedszkoli.
          • We wniosku określa się kolejność wybranych przedszkoli od najbardziej do najmniej preferowanych;
          • Wniosek o przyjęcie do przedszkola należy złożyć w sekretariacie przedszkola. Kolejność składania wniosku nie ma wpływu na wynik rekrutacji.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego określa Zarzadzenie Nr 0050.846.VIII.2024 Burmistrza Libiaża z dnia 22 stycznia 2024 r. w sprawie terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 do publicznych przedszkoli prowadzonych przez gminę Libiąż. (pdf)

- Uchwala-Rady-Miejskiej-XXVI.169.2017-kryteria-przedszkola.pdf

- Uchwala-Rady-Miejskiej-XXXIII.258.2021-kryteria-przedszkola.pdf