• Sprawozdanie DBI 2019

• Sprawozdanie z obchodów „DBI 2019” w Szkole Podstawowej w Żarkach.

W roku szkolnym 2018/2019 w szkole przeprowadzono szereg działań w związku z obchodami DBI. Tegoroczne wydarzenie obchodziliśmy w naszej szkole w dniu 11 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem”. Aby zapoznać uczniów z propagowaniem działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych, zostały zrealizowane poniższe przedsięwzięcia.

1. Szkolna inicjatywa obchodów została zgłoszona na stronie dbi.pl.
          2. Gazetki -na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka informująca uczniów o możliwych zagrożeniach, które istnieją w sieci. Poza tym znalazły się tam objaśnienia pojęć związanych z Internetem oraz wskazówki, gdzie szukać pomocy na wypadek doświadczenia nadużycia w Internecie.
          3. Zajęcia edukacyjne na godzinach z wychowawcą: pogadanki, filmy edukacyjne.
          4. Na lekcjach informatyki przeprowadzono serię pogadanek oraz warsztatów z wykorzystaniem adresów internetowych takich jak: www.dbi.pl, www.sieciaki.pl, www.dzieckowsieci.pl.
          5. Dystrybucja materiałów edukacyjnych dla rodziców otrzymanych od Polskiego Centrum Programu Safer Internet.
          6. Strona www - umieściliśmy informacje na szkolnej stronie internetowej
          7. Na lekcjach informatyki przygotowano prezentacje multimedialne nt. „Bezpieczeństwa w Internecie”.
          8. Klasa 6a przygotowała przedstawienie pt." Bezpieczny Internet". Temat dotyczy konsekwencji nadużycia Internetu.
          9. Zorganizowane zostały spotkania z funkcjonariuszką Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji p. I.Szelichiewicz: „Jestem bezpieczny w Internecie”

- dla klas 1-4.SP

- dla klas 5-8 oraz gimnazjum

10. Wystawa prac konkursowych na szkolnych korytarzach.

11. Zorganizowano konkursy:

1. konkurs plastyczny w kategorii klas 4-5
          2. konkurs na wykonanie Infografiki w kategorii klas 6
          3. konkurs na wykonanie ulotki w kategorii klas 8
          1. Uroczysty apel - podsumowaniem obchodów był uroczysty apel dla całej społeczności szkolnej, na którym przedstawiono inscenizację oraz wręczono nagrody i dyplomy za udział w konkursach.

Koordynatorami Dnia Bezpiecznego Internetu były panie: Monika Janiszewska-Smółka,  Ewa Olszowska