17 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było zachęcenie uczniów do nadrobienia tabliczkowych zaległości. W tygodniu poprzedzającym konkurs uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia. w klasach 3-8 zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Uczniowie dzielnie walczyli szybko mnożąc i dzieląc. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspólne tabliczkowe zmagania, a tym, którzy uzyskali tytuł Eksperta serdecznie gratulujemy.
Nauczyciele matematyki: Anna Puchlerska, Katarzyna Jania
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
7
Tydzień Zgranej Klasy
Piątek - Dzień na Janusza
2
Projekt Rodzina przede wszystkim.
Zachęcamy rodziców do zapoznania się i udziału w projekcie.
Więcej informacji na stronie https://ftrodzinie.pl/projekt-rodzina-przede-wszystkim/
Tydzień Zgranej Klasy
Czwartek - dzień na niebiesko
2
Tydzień Zgranej Klasy
Środa - Dzień ubrania na lewą stronę
3
Tydzień Zgranej Klasy
Wtorek - Dzień celebryty
2
Szkoła Pełna Talentów
Uzbieraliśmy 880 talenciaków. Wymieniliśmy je na gry planszowe dla uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Samorząd Uczniowski klas 4-8
Sukcesy Naszych Uczniów
W dniu 13 listopada 2023 r. w Urzędzie Miejski w Libiążu zostały wręczone stypendia i wyróżnienia Burmistrza Libiąża.
Za sukcesy sportowe w dyscyplinach indywidualnych stypendium otrzymała Julia Bolek - absolwentka Szkoły Podstawowej.
Za wyróżniające wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe stypendium otrzymała Julia Hodur – absolwentka Szkoły Podstawowej. Julia otrzymała również nagrodę im. Heleny Kmieć przyznaną przez Prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.
Za wyróżniające wyniki w nauce oraz osiągnięcia naukowe stypendium otrzymała Wiktoria Hodur – uczennica klasy 6b Szkoły Podstawowej. Wiktoria otrzymała również nagrodę dla najlepszego ucznia Gminy Libiąż 2023.
Gratulujemy!!!
Tydzień Zgranej Klasy
Poniedziałek - Dzień Szalonych Fryzur
2
Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy i Nękaniu, w tym Cybernękaniu
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciwko Przemocy i Nękaniu, w tym cybernękaniu szkole uczniowie klas 1-8 wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat pt. Razem przeciwko przemocy rówiesniczej. Oto wyniki:
Klasy 4-8
I miejsce - klasa 5b
II miejsce - klsa 8a
III miejsce - klasy 4a i 6b
Klasy 1-3
I miejsce - klasa 1a
Dziękujemy za udział i gratulujemy!
Monika Janiszewska Smółka, Marzena Zakuła
2
Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada 2023 roku uczniowie, nauczyciele i przybyli goście uroczyście świętowali 105 rocznicę powrotu Polski na mapy Europy.
To ważne wydarzenie zyskało piękną oprawę artystyczną. Program został przygotowany przez uczniów klas szóstych pod opieką wychowawców: Jadwigi Szumniak- Zdonek oraz Zuzanny Stroińskiej. Poprzez taniec w symboliczny sposób ukazano upadek Polski oraz dramatyczną walkę Polaków o odzyskanie ojczyzny. Występowi towarzyszyły współczesne pieśni patriotyczne.
Licznie przybyli goście, którzy reprezentowali lokalne organizacje i stowarzyszenia, wystąpili na scenie w tradycyjnym repertuarze. Pensjonariusze Dziennego Domu "Senior+" w Libiążu, Zespół Śpiewaczy "Wrzos", "Macierzanki" z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowali piękne wykonania powszechnie znanych piosenek i zachęcili widownię do wspólnego śpiewania.
Finał programu artystycznego okazał się niespodzianką, bowiem na scenie pojawili się absolwenci naszej szkoły ze swoimi dziećmi. W pięknym i wzruszającym repertuarze usłyszeliśmy Krzysztofa Tyrańskiego z córką Wiktorią, Ewelinę Kożuch z synem Bartłomiejem oraz Urszulę Ziajkę z Julią.
Ważnym akcentem było uhonorowanie niezwykłymi bukietami kwiatów dwóch wspaniałych twórczyń ludowych i animatorek kultury od dziesięcioleci współpracujących ze szkołą- Pani Stanisławy Norys i pani Stanisławy Dęsoł w 75. rocznicę powołania do życia KGW w Żarkach.
Zaproszeni gości mieli okazję podzielić się wrażeniami podczas wspólnego poczęstunku. Artystyczne temperamenty wzięły jednak górę. Wojciech Kosowski- miłośnik tradycji lokalnej- na harmonijce ustnej zagrał wiązankę pieśni legionowych, a "Macierzanki" brawurowo wykonały przyśpiewki na pożegnanie przybyłego na uroczystości Rotmistrza Ryszarda Sobieraja - Prezesa Towarzystwa Krzewienia Tradycji Polskiej w Chrzanowie.
Wspólnotowy charakter obchodów unaocznił, jak bardzo miłość do Małej Ojczyzny przekłada się na codzienne działania i umiłowanie Polski.9
Podziękowanie prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu 2023
Zespół Szkół w Żarkach jako podziękowanie za udział w 12. odsłonie Narodowego Czytania otrzymał list gratulacyjny od Pary Prezydenckiej- Pana Andrzeja Dudy i Pani Prezydentowej- Agaty Kornhauser- Dudy oraz egzemplarz pięknie wydanej powieści pt. „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej z pamiątkowym wpisem.
Czujemy się zaszczyceni wyrazami uznania i jednocześnie wyrażamy naszą radość, że byliśmy uczestnikami tak ważnego wydarzenia, jakim jest wspólne odkrywanie piękna dzieł klasyki polskiej.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania
i przeprowadzenia kolejnej edycji Narodowego Czytania w naszej szkole.
Małgorzata Reguła – Dziki
Nauczyciele Poloniści
Laureatki Konkursu Recytatorskiego w Chrzanowie
6 listopada 2023 roku Alicja Bogacz, Maria Buchała oraz Julia Ziajka wzięły udział w powiatowym etapie Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”. Eliminacje odbyły się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej filia w Chrzanowie. Sposób, w jaki uczestniczki wygłosiły wiersze Wisławy Szymborskiej, spotkał się z uznaniem jury. Maria Buchała i Julia Ziajka otrzymały tytuły laureatek i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego w Krakowie.
Miłośniczkom poezji serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas gali finałowej w stolicy Małopolski.
1
Na ludową nutę
Serdecznie zapraszamy.
Zawody
W dniu 06.10. 23 po uzyskaniu awansu w eliminacjach gminnych, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnej rywalizacji w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Puszczy Dulowskiej - Młoszowa.
W pasjonującej rywalizacji nasze sztafety uplasowały się na następujących miejscach:
Sztafeta dziewcząt młodszych III miejsce w powiecie,
Sztafeta chłopców młodszych II miejsce w powiecie,
Sztafeta chłopców starszych II miejsce w powiecie.Gratulujemy zwycięstwa
opiekunowie Dorota Bakun, Zuzanna Stroińska
Dzień Edukacji Narodowej
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej-święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Z tej okazji uczniowie klas trzecich wraz z Panią Anetą Pająk i Beatą Szpilą przygotowali uroczyste przedstawienie. Uczniowie w tym dniu chcieli podziękować swoim ukochanym paniom za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie. Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach i piosenkach.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom życzymy zdrowia, zadowolenia, optymizmu oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Zajęcia laboratoryjne z chemii
Dnia 12 października 2023 odbyła się lekcja, w której uczestniczyli uczniowie klasy 8. Tematem zajęć były właściwości wodorotlenków. Uczniowie pod okiem nauczyciela wykonywali doświadczenia badając właściwości różnych wodorotlenków.
Konkurs plastyczny
9 października w LCK Libiąż odbył się konkurs plastyczny pt. ,, Dbam o klimat - sadzę drzewa" , naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1a - Maja Łysak i Wiktor Kawalec wraz z wychowawczynią Moniką Potempą. Nasi uczniowie zajęli II miesjce , gratulujemy !
Szkolny Konkurs Recytatorski „Nie umiem się nadziwić, namilczeć się temu’’ Wisława Szymborska
Wśród naszych uczniów nie brakuje miłośników poezji, dlatego 9 października 2023 roku do szkolnego etapu Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem piękny i prawdziwym” przystąpiło wielu zainteresowanych. Uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory Wisławy Szymborskiej, Aleksandra Fredry i Włodzimierza Przerwy-Tetmajera. Komisja konkursowa przyznała tytuł laureata następującym osobom: Alicji Bogacz, Julii Ziajce oraz Marii Buchale. Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w podczas etapu gminnego w Libiążu.
Gratulujemy pięknych występów i życzymy kolejnych sukcesów.
Nauczyciele Poloniści
7
Godziny Wychowawcze ze Światem
Klasa 4a dołączyła do programu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Jest to cykl zajęć, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości i odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie.
Za nami pierwsze zajęcia pt. „Języki Świata”.
Monika Janiszewska-Smółka, Marzena Zakuła
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie