• Dyskoteka szkolna

W czwartek, 16 lutego bawiliśmy się na walentynkowo – karnawałowej dyskotece szkolnej. Mamy najlepszych DJ-ów na świecie! Dziękujemy! Już nie możemy doczekać się następnej zabawy.

• Szkolny Kiermasz Świąteczny

Szanowni Rodzice i Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!

Z radością informujemy, że nasza akcja zakończyła się wielkim sukcesem! Zebraliśmy 1015 zł !!! Kupiliśmy za te pieniądze prześcieradła, sokowirówkę, gorfownicę oraz artykuły kosmetyczne dla podopiecznych Placówek Opiekuńczych w Oświęcimiu..

Serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy wzięli w niej udział. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu mogłyśmy po raz już drugi zorganizować Szkolny Kiermasz Świąteczny. To Wam zawdzięczamy ten sukces.

• Ferie zimowe

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję , że będzie biało, wesoło i radośnie. Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

• Mistrzowie energii

Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w projekcie, który został zgłoszony do konkursu „Mistrzowie energii” W ramach akcji:

• Dzieci przedszkolne oraz klasy 1 – 3 wykonały plakaty tematyczne pod hasłem „Jak oszczędzać energię”, które zostały wyeksponowane na korytarzu.

• Uczniowie klas 4 – 7 przygotowali scenki propagujące oszczędzanie energii oraz nakleili żółte znaczki zawierające hasło „gaś światło, świeć przykładem” na włącznikach światła w całej szkole.

• Projekt MTA II Grant 3 w Naszej Szkole

Gmina Libiąż otrzymała środki w kwocie 120.000 zł na realizację zadania grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 3.

Celem projektu jest zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek oświatowych w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom.

• Koncert kolęd 2022

22 grudnia uczniowie całej szkoły wzięli udział w koncercie kolęd. Każda klasa miała okazję zaprezentować przygotowaną wcześniej pastorałkę , nie zabrakło też występów solo. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Lelito za organizację koncertu.

• Bóg się rodzi, moc truchleje...Jasełka 2022

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 21 grudnia 2022 roku w naszej szkole zostały wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez Panie Martę Pędziwiatr, Annę Puchlerską oraz Agnieszkę Zabawę. Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli uczniowie klas czwartych i piątej. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Betlejem, snując głębokie refleksje nad cudem świętej nocy, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój a młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

• Podsumowanie konkursu im. Andrzeja Harata

Uczennica klasy ósmej Julia Hodur zajęła II miejsce w VIII Gminnym Konkursie Historyczno-Literackim im. Andrzeja Harata. Podsumowanie odbyło się 15 grudnia b.r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Libiążu. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu zatytułowanego „Sztafeta Pamięci. Sylwetki zasłużonych mieszkańców Gminy Libiąż” mieli za zadanie w wybranej przez siebie formie literackiej przybliżyć wybraną postać, która zasłużyła się do rozwoju naszej gminy.

• Mikołajki klas I-III

Jedzie święty Mikołaj,
            Białą brodą świeci.

Worek z prezentami
            Ma dla grzecznych dzieci.
            Jedzie święty Mikołaj
            Z dalekiej północy,
            Od wioski do miasta
            Pędzi w środku nocy.

6 grudnia Mikołaj odwiedził uczniów klas I-III. Wszyscy jak się okazało byli bardzo grzeczni w tym roku ,dlatego też Mikołaj miał dla nich słodki upominek.

• Z wizytą w teatrze

Dnia 24 listopada 2022 r. uczniowie klas IV wraz ze swoimi paniami Anną Puchlerską oraz Martą Pędziwiatr uczestniczyli w bardzo wartościowej wycieczce do Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie obejrzeli fantastyczny spektakl-musical pt. Pinokio.

Niezwykła gra aktorska, piękna scenografia i efekty dźwiękowe przeniosły naszych podróżników w bajkowy świat literatury dziecięcej, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja postaci to niewątpliwe atuty spektaklu.

Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla czwartoklasistów dużym przeżyciem. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni była cisza jak makiem zasiał. Były też sceny humorystyczne, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal. Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń, a ich uśmiech i zadowolenie stanowią najlepszą recenzję oglądanej sztuki.

• Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

2 grudnia uczniowie klas 3 zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni. Wycieczkę uczniowie rozpoczęli od zjazdu pod ziemię szybem Capmi. Zjazd windą zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Tuż po zjeździe pdo ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami. Kolejka jechała dość szybko, po drodze można było zobaczyć wiele zabytków i ciekawych miejsc. Zwiedzanie kopalni miało charakter podróży w czasie , dzięki m.in projekcji multimedialnej. Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą oraz interesującą lekcją.

• Andrzejki w klasach I-III

30 listopada uczniowie klas I-III przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły ,,poznać swoją przyszłość", - tą bliską i tą daleką. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Dziękujemy dziewczynom z klasy 8 za organizację wróżb i zabaw.

• .

• Urząd Miejski w Libiążu