• Andrzejki w klasach 5a i 5b

• Warsztaty czytelnicze

15 listopada klasy 2a i 2b wzięły udział warsztatach czytelniczych w Domu Kultury w Żarkach. Uczniowie wysłuchali i oglądnęli przedstawienie teatrzyku Kamishibai pt. “Wierna miłość Klepetana i Maleny, która nie może latać”. Dzieciom bardzo spodobała się opowieść o rannym bocianie. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne przedstawiające scenkę z teatrzyku. Uczestniczyli również w uroczystym otwarciu półek do wymiany książek, wykonanych przez wychowanków Fundacji im. Brata Alberta w Libiążu. Niektóre dzieci zostawiły przyniesione z domu książeczki, aby inni mogli z nich skorzystać.Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu “Biblioteka – no raczej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

• Warsztaty profilaktyczne

W dniach 25, 28 i 30 listopada uczniowie klas 5a,5b,6a i 6b wzięli udział w warsztatach profilaktycznych Moje życie wolne od uzależnień. Warsztaty poruszały problematykę związaną z uzależnieniami, radzeniem sobie z konfliktami, rozwojem tożsamości i osobowości. Prowadzone były przez edukatora z Fundacji Nowe Horyzonty. Uczniowie wykonali wiele ćwiczeń oraz poruszali różnorodne tematy. Nabytą wiedzę i umiejętności będą mogli teraz wykorzystać w praktyce!!!

• Andrzejki w klasie 8b

Co mnie czeka w przyszłości? Która z dziewcząt pierwsza znajdzie wymarzonego męża? Który z chłopców pierwszy ożeni się z wybranką swojego serca? Na te i inne pytania uczniowie klasy 8b szukali odpowiedzi biorąc udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych.

• ZABAWA ANDRZEJKOWA

26 listopada 2022r uczniowie klas I-III wzięli udział w Zabawie andrzejkowej w Domu Kultury w Żarkach. Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju grach i zabawach, nie zabrakło też dobrej muzyki i wróżb.

• Konkurs literacki

Uczennica pani Marty Pędziwiatr Wiktoria Hodur z klasy V b została laureatką konkursu Libiąska Bajka Profilaktyczna organizowanego przez Burmistrza Libiąża oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.
            Serdecznie gratulujemy.

• Święto Niepodległości

W przeddzień 104 rocznicy odzyskania niepodległości klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami Dorotą Bakun i Jolantą Adryan przygotowały montaż muzyczno-słowny pt. "Nasza historia" upamiętniający wydarzenia z 1918 roku, wspólnie odśpiewano pieśni patriotyczne i uroczyście hymn polski.

• Klub Młodych UNICEF - Relacje z innymi a zdrowie psychiczne

Relacje z innymi a zdrowie psychiczne to hasło Klubu Młodych Unicef na październik.
            Co działo się w naszej szkole w związku z tym?
            Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa- każdy przygotował swoją apteczkę antystresową, do której może sięgnąć w sytuacji problemowej. Klasy piąte wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez pedagoga Dlaczego relacje są ważne? Na gazetce umieściliśmy informacje dotyczące sposobów dbania o zdrowie psychiczne.
            Było więc trochę teorii, ale pamiętajcie, że praktyka czyni mistrza. Ćwiczmy codziennie - starajmy się być mili i życzliwi dla innych, rozmawiajmy ze sobą, pomagajmy i uśmiechajmy się do siebie. Dzięki temu nauczymy się nawiązywać zdrowe relacje i komunikować swoje potrzeby!!! #klubmlodychunicef #klubszkolunicef

• Dzień Dyni

Dnia 28 października 2022r uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Dyni. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na kolor pomarańczowy, następnie w klasach wykonanali prace plastyczne związane z dynią.

• Wycieczka do Galerii Drzewiej

10go Października Szkolne Koło Ekologiczne wraz z opiekunkami wybrało się na wycieczkę do Galerii Drzewiej. Uczniowie po prelekcji na temat dawnego rzemiosła oraz zwiedzaniu galerii, mieli okazję samodzielnie wyrzeźbić swoje dzieła w mydle. Ograniczeniem była tylko nasza wyobraźnia!

Paulina Bigaj

• Twórcze lekcje geografii

Jak zachęcić dzieci do zdobywania i poszerzania wiedzy o świecie? Poprzez pracę twórczą oraz doświadczanie! Uczniowie klas piątych i szóstych wykonali samodzielnie modele form ukształtowania terenu oraz interaktywne modele Układu Słonecznego. Ósmoklasiści, z kolei, zaprezentowali podczas lekcji geografii proces erupcji wulkanu na stworzonych przez siebie makietach. Wszystkie prace uczniów można podziwiać w sali 209.

• .

• Urząd Miejski w Libiążu