• Sprawozdanie z realizacji programu

„Aktywna tablica”

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła brała udział w programie „Aktywna tablica”, w ramach którego otrzymaliśmy dwie tablice interaktywne.

Zrealizowane zadania programu:

1. Wyznaczenie koordynatora wspierającego pracę nauczycieli oraz dyrektora podczas realizacji projektu w Zespole Szkół w Żarkach.
          2. Uczestniczenie przez nauczycieli naszej szkoły w szkoleniu z zakresu stosowania TIK w nauczaniu.
          3. Wykorzystanie technologii TIK podczas prowadzenia zajęć edukacyjnych w każdym oddziale, w tym lekcji otwartych na terenie naszej szkoły.
          4. Współpraca i uczestniczenie w 3 spotkaniach zorganizowanych w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli. Prowadzenie lekcji otwartych i  wymiana doświadczeń.
          • 7.03.2019 r. SP3 w Libiążu
          • 2.04.2019 r. Zespół Szkół w Żarkach.
          • 7.05.2019 r. SP2 w Libiążu
          1. Zamieszczanie informacji na szkolnej stronie internetowej o wykorzystaniu tablicy multimedialnej na poszczególnych lekcjach.
          2. Przedstawienie dla organu prowadzącego sprawozdania z realizacji założeń programowych.

Podczas pracy z tablicą multimedialną wykorzystano takie sposoby jak:

• Pisanie i rysowanie na tablicy (nauczyciel i uczniowie)
          • Wyświetlanie filmów, zdjęć, obrazów graficznych, które mogą stanowić tło do notatek i rysunków np. uzupełniających wyświetlane obrazy.
          • Korzystanie z zasobów Internetu w czasie rzeczywistym
          • Przygotowanie gotowego scenariusza lekcji z teorią, ćwiczeniami praktycznym i multimedialnymi materiałami uzupełniającymi temat co miało  wpływ na dynamikę lekcji i lepsze wykorzystanie czasu.
          • Wykorzystywanie na lekcji ćwiczeń interaktywnych przygotowanych samodzielnie przez nauczyciela lub wykorzystanie już istniejących dobranych odpowiednio do poziomu uczniów w klasie co miało wpływ na dobór ćwiczeń do potrzeb poszczególnych uczniów i pozwoli na zaangażowanie uczniów zdolnych jak  i tych z trudnościami w nauce.
                                                                                                                                       koordynator: Ewa Olszowska