Z wizytą w stolicy.
W dniach od 25 do 27.04.2018 roku miała miejsce trzydniowa wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klasy siódmej pod opieką p. Jolanty Adryan, p. Joanny Szczerbowskiej - Kowal i p. Marioli Korcz.
Przez tych kilka dni zwiedziliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc, z których znana jest stolica naszego kraju.
Odczuliśmy radość, kiedy po trwającej dość długo podróży nareszcie ujrzeliśmy charakterystyczne wieżowce górujące nad Warszawą.
Pierwszym punktem zwiedzania największego miasta w Polsce był spacer po założonym w XVIII wieku Parku Łazienkowskim o powierzchni ok. 76 ha. Na jego terenie znajduje się wiele zabytkowych obiektów: Pałac Myślewicki znany jako siedziba dworu królewskiego, Pałac na Wyspie, który zyskał popularność dzięki odbywającym się za czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego obiadom czwartkowym oraz amfiteatr, wzorowany na teatrze Herkulanum. Opró
Laureaci II stopnia w konkursie IPN „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…”
Udział uczniów naszej szkoły w 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego w 2018 roku przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Katyńskie „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” i tym razem zakończył się sukcesem.
Wiktoria Waleń z klasy III a Gimnazjum, we współpracy z kolegą z klasy Szymonem Miziołkiem oraz Mateuszem Dzikiem z I Liceum Ogólnokształcącego nr I we Wrocławiu, przygotowała dwie karty albumowe upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Zarówno praca o Józefie Fuchsównie, wykonana z zastosowaniem haftu ręcznego, jak i utrzymana w konwencji ogłoszenia o poszukiwaniu osoby zaginionej karta o Feliksie Kamińskim, docenione zostały za walory merytoryczne i artystyczne.
Doceniony talent
Wielką pasją uczennicy klasy VII a Zofii Zimowskiej jest muzyka i śpiew. Dziewczynka wielokrotnie daje temu wyraz od lat uczestnicząc w licznych konkursach, przeglądach i festiwalach, a także uświetniając uroczystości i akademie szkolne.
Zosia chętnie reprezentuje naszą szkołę i osiąga sukcesy. Dnia 8 marca 2018 roku wzięła udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej w II LO w Chrzanowie, gdzie konkurowała z wieloma utalentowanymi wokalnie uczestnikami. Zosia, przygotowana do konkursu przez pana Michała Rapkę, zachwyciła wszystkich artystycznym, pełnym emocji wykonaniem pieśni pt. "Czerwone maki na Monte Cassino" i otrzymała II miejsce.
Laureaci VI edycji ogólnopolskiego konkursu
„Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”
pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej
Biuro Edukacji Narodowej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwami: EGMONT Polska; Prószyński i Spółka, ZIN ZIN PRESS ogłosiło wyniki konkursu, który polegał na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera.
Noc Muzeum w Chrzanowie
„Rzemieślnicy i kupcy w średniowiecznym Chrzanowie”
czyli Noc Muzeum w Chrzanowie
W niedzielny wieczór 20 maja 2018 roku w parku przy głównym budynku Muzeum dosłownie zaroiło się od średniowiecznych mieszczan, włóczęgów, rycerzy i kupców. W zrekonstruowanych warsztatach pracy zasiedli dawni rzemieślnicy, wśród gwarnego tłumu przechadzał się możny pan, tylko kat trzymał się nieco na uboczu.
Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu
Dnia 15 maja w SP 4 w Libiążu odbyła się XVI Gminna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu. Rywalizacja odbywała się pod hasłem:„Wierzę w siebie- odrzucam nałogi”. Zadania konkursowe dotyczyły profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia, a uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą prozdrowotną. Podopieczne pani Agnieszki Szeląg: Marta Włodarczyk, Katarzyna Miziołek i Aneta Horawa z klasy 7b w rywalizacji na poziomie klas gimnazjalnych zajęły I miejsce.
Dzień Bezpiecznego Internetu
W dniu 23.05.2018r. odbył się Apel w obecności przedstawicieli policji podsumowujący Akcję Bezpieczny Internet. Co roku w naszej szkole organizowany jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie oglądają kreskówki i filmy edukacyjne, które przypominają zasady bezpiecznego surfowania po Internecie. Biorą udział w konkursach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. W tym roku konkursy odbyły się pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci".
Dzień ekologiczny
Dnia 08.05.2018 w naszej szkole odbył się „Dzień ekologiczny”.
W związku z tym przeprowadzono szereg ekologicznych działań. Chętni uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Ziemia- nasza planeta”. Wszystkie konkursowe prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej. Starsi uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu ekologii rozwiązując test ekologiczny. Natomiast na lekcjach przyrody poznawali korzyści płynące z ochrony środowiska w codziennym życiu.
Laury dla Natalii Naleśnik w VII Powiatowym Konkursie Historycznym
Natalia Naleśnik- uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej pod opieką Jadwigi Szumniak- Zdonek zdobyła I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Historycznym „Dla przeszłych i przyszłych lat”, edycja 2018: „Chrzanów i okolica w okresie staropolskim” zorganizowanym przez Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich.
CZTERY PORY ROKU W PRZYRODZIE- ciąg dalszy.
W ramach szkolnego przyrodniczego projektu „Cztery pory roku w przyrodzie” uczniowie klasy 4a również zimą i wiosną dokonywali interesujących obserwacji, eksperymentów i doświadczeń.
Zima:
-uczniowie obserwowali otaczającą przyrodę i uwieczniali jej piękno na zdjęciach, z których później wykonano szkolną wystawę pt. „ Przyroda zimą”,
Turniej BRD
Dnia 12 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym konkursie Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizacja polegała na pokonaniu rowerowego toru przeszkód, rozwiązaniu testu z wiadomości o ruchu drogowym oraz wykazaniu się wiedzą z pierwszej pomocy.
Reprezentacja Gimnazjum w składzie: Amelia Wierzba, Szymon Saternu i Jakub Paździora, wszyscy z klasy IIA, zajęła I miejsce.
Wernisaż wystawy w Centrum Edukacyjnym IPN w Krakowie
Dnia 15 marca 2018 roku w czwartek odbyła się wycieczka do Krakowa, w której udział wzięli uczniowie klasy III gimnazjum pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Jadwigi Szumniak-Zdonek.
Głównym celem naszego wyjazdu był udział w wernisażu wystawy Arkadiusza Szlachetki ,,Dzielne Kobiety z Neubrandenburga’’. Do Krakowa dotarliśmy około godziny 10.00., a ponieważ mieliśmy jeszcze sporo czasu do rozpoczęcia oczekiwanego wydarzenia, udaliśmy się do wegetariańskiej kawiarenki ,,Glonojad’’ napić się ciepłych napojów i zjeść pyszne ciasta. Miejsce to było urokliwe i dobrze oddawało nastrój Krakowa. Po miło spędzonym czasie przeszliśmy krakowskimi uliczkami do punktu naszego spotkania, po drodze mijając wiele ciekawych obiektów. Wernisaż wystawy miał rozpocząć się o godzinie 12.00 w Centrum Edukacyjnym IPN ,,Przystanek Historia’’. Był on poświęcony byłym więźniarkom KL Ravensbruck ora
VII Powiatowy Konkurs Historyczny
„Chrzanów i okolica w okresie staropolskim”
Uczennice klasy VI a Szkoły Podstawowej: Julia Kujawska i Natalia Naleśnik, przygotowane przez Jadwigę Szumniak- Zdonek, wzięły udział w I etapie VII Powiatowego Konkursu Historycznego „Dla przeszłych i przyszłych lat”, edycja 2018 „Chrzanów i okolica w okresie staropolskim” zorganizowanym przez Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich.
Dzięki uzyskaniu wysokiego wyniku dziewczęta zakwalifikowały się do szczebla powiatowego i 4 kwietnia 2018 r. wezmą udział w kolejnym etapie.
Młodym pasjonatkom zgłębiającym lokalną historię życzymy kolejnych sukcesów!
Jadwiga Szumniak- Zdonek
IV Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
W dniu 12 marca 2018 r. Amelia Wierzba wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich IV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska. Instytucje wspierające to Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Polski Związek b. Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.
Uczennica II a Gimnazjum wystąpiła w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przed jury w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Kuta (Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego Ravensbrück”), Ewa Romaniak (aktorka teatralna i filmowa), dr Marcin Chorązki (historyk, OBEN IPN w K
Wycieczka do Wieliczki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Wieliczki.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież przeciwdziała pożarom”
W dniu 15.03.2018r. odbyły się eliminacje do etapu gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież przeciwdziała pożarom”
Do konkursu w kategorii I szkoły podstawowej zgłosiło się 14 uczniów:
I miejsce z wynikiem 13/15pkt. zajęła Julia Hodur z klasy 3a SP
II miejsce Oliwier Mossakowski 6a SP
1% dla Zespołu Szkół w Żarkach
Drodzy Rodzice i inni Darczyńcy!
Od 2004 roku możemy wybrać, na co przekazać 1% swojego podatku. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „1% dla placówek edukacyjnych”. Kolejny raz mamy szanse wesprzeć działania organizacji pracujących na rzecz wspólnego dobra.
Ty także możesz do nas dołączyć i aktywnie wpływać na edukację swojego dziecka. Ponieważ pieniądze w rzeczywistości pochodzą ze skarbu państwa propozycja nasza nie niesie dla Państwa żadnych skutków finansowych, a będzie istotną pomocą w realizowaniu przez nas zadań edukacyjnych i wychowawczych.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w LCK
Uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkół w Żarkach wraz z nauczycielami 1 marca 2018 roku wpisali się w ogólnopolskie obchody święta i uczestniczyli w prelekcji pt. Księża Niezłomni wrogami nowego systemu? Ks. Michał Rapacz i ks. Franciszek Flasiński. Wykład, bogato ilustrowany materiałami źródłowymi, został wygłoszony przez Luizę Trybuś- kustosza Muzeum w Chrzanowie. Autorka przedstawiła przyczyny prześladowań księży katolickich po II wojnie światowej, które doprowadziły do tragicznych w skutkach wydarzeń. W 1946 roku w Płokach i w Libiążu- miejscowościach leżących na przeciwległych krańcach powiatu chrzanowskiego- doszło do zabójstw księży- Michała Rapacza i Franciszka Flasińskiego. Prelegentka ukazała drogę życiową, działalność i osiągnięcia duchownych. Podkreśliła zaangażowanie kapłanów w sprawy wiernych, parafii i ojczyzny, wskazała na wsparcie, jakiego udzielali żołnierzom AK or
Spektakl interaktywny z elementami języka angielskiego pt. "Pipi nadchodzi"
27 lutego 2018r. przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 Szkoły Podstawowej obejrzeli przedstawienie w wykonaniu Teatru TAK.
Scenariusz spektaklu oparty był na powieści Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”.
Pipi - sprytna, rezolutna dziewczynka mieszka sama w willi Śmiesznotce i czeka na powrót taty, Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego. Podczas jego nieobecności Pipi bawi się w berka z policjantem, ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt i wraz z przyjacielem Tommym zbiera przeróżne skarborzeczy. Następnie przenosi się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczy cha-chę, a nie mogąc się doczekać na swoje urodziny, postanawia skrócić tydzień wywołując Szamana z egzotycznego Laosu. Co wynika z tych czarów...? Dzieci przekonały się w czasie przedstawienia.
Teatr Tak zaprosiła do naszej szkoły pani Jolanta Adryan.
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych