Klasy piąte w Parku Trampolin JumpWorld.
Zdjęcia zostały dodane do galerii Klasy piąte w Parku Trampolin JumpWorld..
Bal Karnawałowy
Dnia 8 lutego 2018 r. odbył się w świetlicy bal karnawałowy. Dzieci, które uczęszczają na zajęcia świetlicowe brały udział w różnorodnych konkursach i zabawach (tanecznych, zręcznościowych, rysunkowych). Pięknie przebrani zwycięzcy otrzymali upominki. Atrakcją było również malowanie twarzy. Pani Jadwiga Hodur wykonywała każdemu dziecku według życzenia kolorowe makijaże wybranych bohaterów bajek, zwierząt (lis, kotek, piesek, Myszka Minnie). Po balu dzieci mogły odpocząć i poczęstować się słodyczami, sokami, herbatą.
Udział w obchodach 73. rocznicy wyzwolenia Libiąża
Uczniowie Gimnazjum w Żarkach pod opieką Magdaleny Doległo i Jadwigi Szumniak- Zdonek 25 stycznia 2018 roku uczestniczyli w obchodach 73. rocznicy wyzwolenia Libiąża spod okupacji niemieckiej. Uroczystość miała miejsce przy obelisku na ulicy Obieżowej, upamiętniającym wyzwolenia podobozu „Janinagrube”. Modlitwą, minutą ciszy i złożeniem symbolicznych wiązanek kwiatów oddano hołd poległym.
Konkurs na Libiąską Bajkę Profilaktyczną
Wiele pozytywnych emocji przyniosło pasjonatkom pisania
rozstrzygnięcie konkursu na Libiąską Bajkę Profilaktyczną, które miało miejsce 15 grudnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki. Największe powody do radości miały laureatki- Aneta Horawa z klasy VII b Szkoły Podstawowej, która otrzymała wyróżnienie za bajkę pt. "Walka dobra ze złem" i Anita Kosowska z II a Gimnazjum nagrodzona III miejscem za opowiadanie pt. "Trzy wilki". Prace uczennic zostały opublikowane w zbiorze utworów poruszających problem przeciwdziałania uzależnieniom.
Miłośnikom pisania życzymy wielu oryginalnych pomysłów i lekkiego pióra, wszystkich zapraszamy do biblioteki szkolnej, gdzie można przeczytać prace naszych laureatek.
Jadwiga Szumniak- Zdonek
LIterackie spotkania ze sztuką.
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Jadwiga Szumniak- Zdonek oraz Małgorzata Reguła-Dziki wraz z uczniami klasy VII b w grudniu 2017 roku zorganizowały zajęcia otwarte dla osób ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Przyjaźń.
Lekcja języka polskiego, odbywająca się w świątecznej atmosferze, połączyła starszych i młodszych w odkrywaniu wspólnych płaszczyzn literatury, historii, malarstwa i muzyki. Seniorzy przygotowali piękne czytanie fragmentów utworu pt. „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wiesława Matyja oraz Augustyna Szumniak w niepowtarzalny sposób zinterpretowały urywki powieści, ukazujące męczeństwo pierwszych chrześcijan za czasów Nerona. Z kolei Mateusz Bakun przywołał wybrane treny Jana Kochanowskiego. Zadaniem uczniów było odszukanie podobieństw i wskazanie różnic między literaturą, a plastyczną wizją zawartą w płótnach Henryka Siemiradzkiego ”Dirc
Dni języków obcych
W dniach od 9 do 11 stycznia br. odbyły się kolejne Dni Języków Obcych.
Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięli udział w licznych konkursach.
Dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej malowały, rysowały i wyklejały piękne prace plastyczne na wybrany przez siebie temat. Konkurs nosił nazwę „Malowane najpiękniejszymi słowami” - najpiękniejszymi dla uczniów. Prace te można zobaczyć na parterze.
Zielono Nam!!!
Uczniowie klasy 4 a na lekcji przyrody dowiedzieli się, że rośliny doniczkowe nie tylko zdobią pomieszczenia, lecz także pochłaniają dwutlenek węgla i uwalniają tlen. Jednocześnie nawilżają i oczyszczają powietrze.
W związku z tym, jako kolejny projekt przyrodniczy, postanowili założyć „szkolną uprawę” roślin doniczkowych. Dzięki ich staraniom ukwieciliśmy dwie sale klasowe.
Cztery pory roku w przyrodzie
W ramach szkolnego przyrodniczego projektu „Cztery pory roku w przyrodzie” uczniowie klasy 4a pod kierunkiem nauczycielki przyrody Marioli Paliwody-Bolek przeprowadzili szereg interesujących działań.
Lato:
-uczniowie dokonywali licznych obserwacji otaczającej przyrody,
-wyznaczali kierunki za pomocą kompasów, cienia i wykonanych przez siebie gnomonów,
Jasełka
Tradycją naszej szkoły jest wystawianie Jasełek w okresie bezpośrednio poprzedzającym Boże Narodzenie. W tym roku uroczystość ta odbyła się 22 grudnia.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy Va i Vb, którzy wraz z opiekunami p. Jadwigą Gucik, Ewą Olszowską i Zuzanną Stroińską przygotowali inscenizację świąteczną.
Mikołajki 2017
We wtorek 5 grudnia 2017r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wzięli udział w „Spotkaniu mikołajkowym” zorganizowanym przez Dom Kultury w Żarkach. Pierwszym punktem programu były warsztaty świąteczne. Każda klasa miała do wykonania inne zadanie. Klasy pierwsze robiły stojące choinki, klasa druga wykonała choinkowe zawieszki, klasa 3b bombkowe stroiki, a klasa 3a piekła pierniczki, których zapach rozchodził się po całym budynku. Dzięki fachowości, zaangażowaniu i życzliwości pracowników Domu Kultury wszystkie prace wyszły pięknie i zachwycająco, a pierniczki smakowały wyśmienicie.
Warsztaty z języka niemieckiego.
W ostatnim dniu listopada młodzież naszego Gimnazjum wzięła udział w warsztatach języka niemieckiego organizowanych przez Instytut Goethego w Krakowie. Warsztaty były zorganizowane w formie zabaw i konkursów, przez co bardzo się podobały wszystkim uczestnikom.
Zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty z języka niemieckiego..
Dzień Głośnego Czytania
Dnia 29 listopada 2017 roku uczniowie zostali zachęceni przez nauczycieli do czytania, ponieważ czytanie rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, pomaga odnieść sukces w szkole. Nauczyciele czytali uczniom na głos w 15 klasach SP i Gimnazjum. Były to głównie nowości zakupione z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz ulubione książki nauczycieli.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
W dniach 27 - 28.11.2018 r. w Zespole Szkół w Żarkach została zorganizowana impreza czytelnicza z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wzięli w niej udział uczniowie klas I a, I b, II oraz przedszkolacy. Dzieci podczas prezentacji multimedialnej zapoznały się z historią pluszowego misia, rozpoznawały na zdjęciach bohaterów ulubionych książek i filmów, m.in. Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Uszatka, Niedźwiedzia Baloo, Gumisie. Po zakończonej prezentacji odpowiadały na pytania dotyczące historii misia, książek i filmów o misiach. Na zajęcia dzieci przyniosły także swoje ulubione pluszowe przytulanki, z którymi po zajęciach mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Wycieczka do Planetarium
21 listopada uczniowie klasy 6a wraz wychowawcą panią Dorotą Bakun i nauczycielem przyrody panią Mariolą Paliwodą- Bolek udali się na wycieczkę do największego i najstarszego w Polsce Planetarium Śląskiego w Chorzowie.
W ramach niezwykłej lekcji przyrody uczniowie utrwalali wiadomości z zakresu tajemnic naszej planety. Podczas dwulekcyjnych zajęć dydaktycznych pt. „A jednak się kręci”, na 23 metrowej kopule stanowiącej ekran sztucznego nieba, zobaczyli tysiące gwiazd i zapoznali się z poszczególnymi gwiazdozbiorami, pozornym ruchem ciał niebieskich, miejscami wschodu i zachodu Słońca oraz jego wysokością górowania w poszczególnych porach roku. Zobaczyli również poruszającą się kometę.
Przerwa na czytanie
W listopadzie 2017 roku (22.11.2018 - 8.12.2018) w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy VII b : Malwina Paliwoda i Dominik Dobkowski podczas długich przerw czytali młodszym uczniom fragmenty nowych książek, zakupionych do biblioteki. Były to pozycje literatury polskiej i zagranicznej, m.in. Katarzyna Ryrych „Wyspa mojej siostry”, książki z serii: „Zaopiekuj się mną” aut. Holly Webb. Akcja ta cieszyła się dobrym odbiorem wśród uczniów klas I, II, III SP , zachęciła ich osobistej lektury wybranych książek.
Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką
21 listopada 2017 roku odwiedziła nasza szkołę autorka książek dla dzieci, Pani Wioletta Piasecka. Jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii, m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych. Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem pt. „Zaczarowana kraina bajek”, wydanym przez wydawnictwo Qvo Vadis. Jednak sukces wydawniczy i autorski przyniosła pisarce współpraca z wydawnictwem DROZD Elbląg, która zaowocowała serią pt. „Baśnie Wioletty Piaseckiej”
Na Ludową Nutkę
19.11.2017r. w LCK w Żarkach odbył się konkurs „ Pieśni Ludowej ‘’ i aż 42 uczniów naszej szkoły z klas I_VI wzięło udział w tej imprezie, którą we współpracy z dyrektorem i pracownikami LCK Żarki, przygotowała pani Dorota Lelito.
Imprezę rozpoczęli uczniowie klasy I b, którzy zatańczyli „ Krakowiaka ” oraz poza konkursem, ubrani w kolorowe stroje, zaśpiewali i zatańczyli piosenkę „ Siała baba mak ‘’. W imprezie wystąpiła również najmłodsza społeczność naszej placówki, grupa przedszkolna „ Muszelki ‘’, która zaprezentowała z przytupem piosenkę „ W murowanej piwnicy ”a dzieci do występu przygotowała pani Monika Potempa i pani Marlena Polanek.
Biesiada Patriotyczna
W dniu 14.11.2017r. z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się w naszej szkole międzypokoleniowa biesiada patriotyczna, którą przygotowali uczniowie klasy II A i B gimnazjum wraz z wychowawcami p. M. Doległo i p. A. Puchlerską. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich „Macierzanki”, Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Przyjażń”, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Nie Bądź Sam” oraz radni: p.B.Gucik, p.J.Hudzik, p.R.Miziołek i p.A. Skupień.
Święto Niepodległości 11 Listopada
Dnia 9.11.2017r.w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klasy II A i B gimnazjum, pod kierunkiem wychowawców p.M.Doległo i p.A.Puchlerskiej oraz z muzycznym akompaniamentem p.M.Rapki, przygotowali i zaprezentowali najmłodszym – przedszkolakom, koleżankom i kolegom szkoły podstawowej oraz gimnazjum program artystyczny, którego mottem były słowa:”Bo wolność krzyżami się mierzy…”. W ciekawej formie przypomnieli drogę Polaków do Niepodległości na przestrzeni 123 lat. Uczniowie przedstawili historię „zawartą w wierszu i piosence”. Nowe i parateatralne interpretacje tekstów oraz aranżacje piosenek patriotycznych zyskały uznanie publiczności. Na uwagę zasługują samodzielnie przygotowane przez uczniów rekwizyty i elementy scenografii. Inscenizacje ważnych faktów historycznych przeniosły nas w świat taki
Turniej Gier i Zabaw
W dniu 16.11.2017r uczniowie klasy 3a i 3b reprezentowali Szkołę Podstawową w Żarkach podczas Gminnego Turnieju Gier i Zabaw - Mały Mistrz. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Gromcu. W skład drużyny weszli: Bolek Julia, Cygan Milena, Drabiec Piotr, Gucik Konrad, Gut Maja, Karolczak Olaf, Szczepaniak Jan.
Uczniowie rywalizowali w 12 różnorodnych konkurencjach zajmując, po zaciętej walce drugie miejsce.
Drużynę do Turnieju przygotowała mgr Dorota Bakun.
Logowanie
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych