Bal karnawałowy
We wtorek 05.02.2013 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w balu karnawałowym. Ich stroje były kolorowe i pomysłowe. Dzieci nie tylko bawiły sie przy supr muzyce ale brały też udział w różnych konkurencjach. Mogły również zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne.
INFORMACJA DLA RODZICÓW
Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z policjantem z Wydziału Prewencji Komendy Policji w Cieszynie, które odbędzie się 11 STYCZNIA 2013r. o godz. 16:30 w Zespole Szkół w Żarkach.
Spotkanie to ma na celu przybliżenie spraw związanych z odpowiedzialnością karną nieletnich oraz problematyką uzależnień.
JASEŁKA
Tradycyjnie w naszej szkole, w ostatni dzień nauki przed świętami, odbyły się jasełka bożonarodzeniowe.
Uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej pod kierunkiem pani katechetki Jadwigi Gucik oraz wychowawczyni pani Marzeny Zakuła wcielili się w role bożonarodzeniowych bohaterów. Swoim występem dzieci wprowadziły wszystkich w typowo świąteczny nastrój. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem i przejęciem odtwarzali świąteczne przedstawienie, czym wywołali wzruszenie a także uśmiech na twarzach widzów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W dniach 29 i 30 listopada br. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyła się w bibliotece szkolnej impreza czytelnicza. Na tę uroczystość zostały zaproszone wszystkie grupy przedszkolaków oraz uczniowie klasy 2a i 2b szkoły podstawowej. Dzieci podczas prezentacji multimedialnej zapoznały się z historią pluszowego misia, następnie wspó
lnie przypominały sobie i odgadywały imiona misiów występujących w książkach i filmach dla dzieci. Starsze dzieci obejrzały prezentację na temat gatunków niedźwiedzi żyjących na świecie.
Uczestnicy mogli sprawdzić się odpowiadając na pytania związane z historią pluszowego misia. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z misiami.
WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO
22 i 23 listopada 2012r. w Zespole Szkół w Żarkach odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego zorganizowane przez p. Annę Rybak i p. Monikę Potempę. W pierwszym dniu w zajęciach uczestniczyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. W programie znalazły się m.in. takie ćwiczenia jak: haftowanie, szydełkowanie, tworzenie ozdób z filcu. W drugim dniu uczniowie mogli zapoznać się z techniką découpage. Uczestnicy ozdabiali przedmioty przyklejając wzory z serwetek papierowych na odpowiednio spreparowaną powierzchnię. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i młodzieży.
W najbliższym czasie zapraszamy na warsztaty świąteczne „Świat aniołów”.
WYSTAWA FOTOGRAFII SOLARNEJ
ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŻARKACH ZAPRASZA NA WERNISAŻ WYSTAWY
pt. FOTOGRAFIA SOLARNA
dn.23 października 2012 (wtorek) o godzinie 17.00
Harmonogram spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2012/2013
Wrzesień 2012
Zebranie z wychowawcą
29.10.2012r. godz. 17.00
Dzień otwarty
11.12.2012r. godz. 17.00
Dzień otwarty
11.01.2013r. godz. 17.00
Zebranie z wychowawcą
20.03.2013r. godz. 17.00
Dzień otwarty
27.05.2013r. godz. 17.00
Dzień otwarty
Rok Szkolny 2012/2013
Wakacje już dobiegły końca. Wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wróciliśmy do murów naszej szkoły. Rok szkolny rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Kościele św. Stanisława Biskupa o godzinie 8.00. Następnie Pan Dyrektor Marcin Włodarczyk dokonał oficjalnego otwarcia Roku Szkolnego 2012/2013.
Wszystkim uczniom życzył wytrwałości, siły i otwartych na naukę umysłów, a także odpowiedzialnego podejścia do zdobywania wiedzy.
„ Bajkowe zakończenie”
W dniu 11 czerwca br. przedszkolaki wraz z rodzicami zakończyły w bajkowym nastroju unijny projekt logopedyczny Bajkowy elementarz rozwoju mowy, który był realizowany przez dziesięć miesięcy w Przedszkolu Samorządowym w Żarkach. Środki na realizację projektu zostały pozyskane z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój Wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego podsumowania projektu: 30 godzin zajęć logorytmicznych dla wszystkich przedszkolaków, 450 godzin indywidualnej terapii logopedycznej dla 30 dzieci, 82 porady dla rodziców w ciągu 9 comiesięcznych dyżurów logopedy,zebrania i warsztaty dla rodziców oraz warsztaty dla nauczycieli, Kącik Logopedyczny z pomocami do ćwiczeń wymowy.
Następnie dzieci wspaniale bawiły się w zabawy i gry logopedyczne pod kierunkiem aktorów krakowskiego Teatru Kometa w przedstawieniu Od słowa do słowa. Potem przedszkolaki zaprezentowały różne zabawne ćwiczenia doskonalące wymowę, które poznały na zajęciach logorytmicznych. Wygłaszały je wspaniale dając dowód na efektywność projektu.
Założone w projekcie rezultaty zostały osiągnięte. Projekt ukończyło 75 dzieci. Wszystkie otrzymały wsparcie w zakresie stymulowania i usprawnienia wymowy. Ponad 60% przedszkolaków usprawniło umiejętności komunikowania się z rówieśnikami, u ponad 30%- nastąpiło utrwalenie prawidłowej mowy. Badanie ankietowe wśród rodziców potwierdziło efekty- wność projektu i jego rezultaty.
Na zakończenie bajkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał z rąk logopedy wiatraczek do ćwiczeń oddechowych w domu i pacynkę, aby dzielić się z nią wrażeniami po przyjściu z przedszkola.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
VI Festiwal Nauki
Czym różni się implozja od eksplozji? Czy kartka papieru uniesie szklankę wody? Co można otrzymać przy naświetlaniu papieru fotograficznego umieszczonego w puszce? Na te i inne pytania mogli uczniowie uzyskać odpowiedzi podczas VI Festiwalu Nauki zorganizowanego 6 czerwca b.r. w Zespole Szkół w Żarkach.
Podczas festiwalu królowały przedmioty ścisłe. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. nurka Kartezjusza, otrzymywanie obrazów w soczewce, wirującą świeczkę, skaczące jajko, dowiedzieć się dlaczego znika moneta, obserwować mieszanie się barw na tarczy Newtona, „ocean” w butelce, osobiście prześledzić ciekawe właściwości mieszaniny mąki ziemniaczanej i wody. Uczestnicy projektu przygotowali pod opieką pani Barbary Dachowskiej doświadczenia mające na celu przybliżyć młodszym kolegom i koleżankom znaczenie i rolę ciśnienia atmosferycznego. Wykonane eksperymenty z fizyki były połączeniem nauki z zabawą.
Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wyobraźni i kreatywności uczestnicząc w warsztatach z matematyki i origami. Na sali gimnastycznej zorganizowano prezentację skał i minerałów występujących w naszym regionie oraz pokaz z robotyki, do którego wykorzystano zestawy Lego Mindstorms zakupione w ramach projektu.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia warsztatowe z solarigrafii przeprowadzone przez Waldemara Mroziewskiego. Uczniowie inspirowani przez panią Annę Rybak przygotowywali się do tych zajęć od kilku tygodni instalując na parapetach, balkonach i w innych miejscach wykonane samodzielnie aparaty otworkowe. Około dwóch tygodni naświetlania wystarczyło, aby otrzymać dobry negatyw, który następnie był skanowany. Uzyskane zdjęcia były poddawane obróbce fotograficznej i drukowane.
Podczas szkolnego festiwalu odbyły się pokazy z elektroniki, prezentowane przez naszych gości z Zespołu Szkół w Libiążu. Imprezie towarzyszyły również inne atrakcje, takie jak: quizy, konkursy z nagrodami, śniadanie ekologiczne, obserwacje mikroskopowe przygotowanych preparatów biologicznych oraz warsztaty techniczno-wytwórcze, których celem była ocena własnych predyspozycji przedsiębiorczych..
Święto Nauki było okazją do podsumowania działań prowadzonych w ramach kończącego się projektu „Aktywny w szkole-aktywny w życiu” realizowanego przez Uniwersytet Śląski i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zobacz więcej zdjęć w albumie fotograficznym "VI Festiwal Nauki".
Eliminacje powiatowe Turnieju BRD
Ogólnopolski Turniej BRD
W dniu 16.04.2012 r odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Uczennica Szkoły Podstawowej Natalia Kulig zajęła I miejsce w kategorii indywidualnej zdobywając główną nagrodę, którą był rower. Paulina Gucik uplasowała się na III miejscu.
W kategorii drużynowej uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. Turniej został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz SP w Dulowej
W ramach zawodów uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną (rozwiązywanie testu z wiedzy o przepisach ruchu drogowego) i doskonałą jazdą na rowerze (pokonywanie toru przeszkód).
Szkołę Podstawową reprezentowali: Paulina Gucik, Mateusz Janiszewski i Natalia Kulig.
Opiekun: Ewa Olszowska.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie