• Witamy wiosnę

Dnia 20 marca 2024 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w uroczystym powitaniu wiosny połączonym z dniem sportu. W tym dniu obowiązywał sportowy strój. Uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej , gdzie uczestniczyli w krótkim przedstawieniu oraz zabawach sportowych przygotowanych przez starsze koleżanki z klas szóstych pod okiem Pani Anety Pająk i Beaty Szpili. Wszystkim dopisywał dobry humor oraz niesamowita energia. Po zakończonych konkurencjach sportowych dzieci zjadły pyszne wiosenne śniadanie.

• Dzień Liczby Pi

14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby Pi - jednej z najbardziej inspirujących liczb.

Wymieniono ją w Biblii, upamiętniano w poezji, książkach czy piosenkach. Jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych, a jej właściwości badał m.in. Archimedes.

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie poznali liczbę Pi oraz wykonali miasta liczby Pi.

• Wiosna! Ach! To Ty!

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w wosennych warsztatach w Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarskich. Poznali zwyczaje związane z witaniem wiosny oraz wykonali Marzanny. Miejmy nadzieję Wiosno, że szybko do nas zawitasz!

Marzena Zakuła

• Spotkanie z Janem Melą

W ramach kampanii Spokojna głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam! klasy 7 wzięły udział w spotkaniu z Janem Melą - znanym polskim podróżnikiem, działaczem społecznym i mówcą motywacyjnym, który poruszył temat zdrowia psychicznego młodzieży i radzenia sobie z trudnościami. Opowiadał o tym, jak pokonać przeciwności losu i własne bariery, jak czerpać z życia, i jak warto spojrzeć na świat z innej perspektywy, a przede wszystkim rozmawiać o swoich problemach i szukać oparcia u bliskich.

• Klasa 8 na lekcji fizyki w Zespole Szkół w Libiążu

W dniu 6 marca 2024r klasa 8 została zaproszona do Zespołu Szkół w Libiążu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji fizyki w pracowni OZE ( odnawialnych źródeł energii). Poznali zasadę działania pompy ciepła, kolektorów słonecznych, ogniw paliwowych, modułu fotowoltaicznego oraz turbiny parowej. Po prezentacji wszystkich stanowisk dydaktyczno - badawczych uczniowie samodzielnie wykonywali pomiary i zapisywali wnioski. Mamy nadzieję, że w dorosłym życiu uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę np. poprzez użycie OZE w swoich domach lub podejmą działania naukowe w tym zakresie.

• Konkurs plastyczny

W ramach kampanii "Spokojna Głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam! W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas pod tytułem" Dbam o siebie i swoje zdrowie psychiczne". Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zajęła klasa 7b, drugie miejsce klasa 4a, trzecie przypadło w udziale klasie 7a. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!!!!! Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie i ich wychowawcom serdecznie dziękujemy!!!

• 1,5% dla Zespołu Szkół w Żarkach

Szanowni Państwo,

składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy w zeszłorocznych zeznaniach podatkowych przekazali 1,5% podatku na rzecz Zespołu Szkół w Żarkach.

W ubiegłym roku kwota odpisu od podatku za rok 2022 wyniosła 2074,59 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na doposażenie Naszej Szkoły w sprzęt multimedialny.

• Ferie zimowe

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję , że będzie biało, wesoło i radośnie. Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

• Lekcja w muzeum

Uczniowie klasy VIIIa wybrali się 25.01.2024r. do Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich na lekcję muzealną. Podczas zajęć prowadzonych na stałej ekspozycji judaistycznej dowiedzieli się, jak wygląda kult sprawowany w synagodze i jakie przedmioty charakterystyczne są dla domu żydowskiego. Wysłuchali ciekawych informacji o rytualnym roku żydowskim i o tym, jak obchodzi się poszczególne święta religijne. Poznali najważniejsze momenty w ich życiu i związane z nimi obyczaje, a także losy żydowskiej ludności miasta w czasie II wojny światowej.
            Po bardzo interesujących zajęciach, wzięli udział w warsztatach pt. "Papier z wyobraźnią. Czerpanie papieru". Uczniowie własnoręcznie wykonali i ozdobili kartki papieru czerpanego, wykazując się dużą kreatywnością i twórczym działaniem. Wyjazd wzbogacił wiedzę uczniów i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

•       Wesołych Świąt
          • Wesołych Świąt

Szczęśliwych , zdrowych, przeżytych w zgodzie ze

światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości

Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2024

życzą Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkół w Żarkach.

• .

• Urząd Miejski w Libiążu