• Dzień Bez Plecaka 2024

W piątek 22 marca nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Szukali pomysłów, czym zastąpić tradycyjny plecak.

Walizki, wózki, samochodziki, garnki, lodówki turystyczne czy kosze nikogo tego dnia nie dziwiły.

Bawiliśmy się świetnie. Rozmowy, wymiana pomysłów i integracja tego dnia królowała na szkolnych korytarzach.

Inicjatorem akcji był Samorząd Uczniowski klas 4-8

• Sukcesy Naszych Uczniów

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie plastycznym "Hejtowi mówimy stop bo słowa mają moc!"

W kategorii I:

II miejsce zajęła Lena Strugała

W kategorii II:

I miejsce zajął Kacper Gucik

Wyróżnienia otrzymały:

Selena Bolek oraz Wiktoria Hodur

Gratulujemy!

• Witamy wiosnę

Dnia 20 marca 2024 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w uroczystym powitaniu wiosny połączonym z dniem sportu. W tym dniu obowiązywał sportowy strój. Uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej , gdzie uczestniczyli w krótkim przedstawieniu oraz zabawach sportowych przygotowanych przez starsze koleżanki z klas szóstych pod okiem Pani Anety Pająk i Beaty Szpili. Wszystkim dopisywał dobry humor oraz niesamowita energia. Po zakończonych konkurencjach sportowych dzieci zjadły  pyszne wiosenne śniadanie.

• Dzień Liczby Pi

14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby Pi - jednej z najbardziej inspirujących liczb.

Wymieniono ją w Biblii, upamiętniano w poezji, książkach czy piosenkach. Jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych, a jej właściwości badał m.in. Archimedes.

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie poznali liczbę Pi oraz wykonali miasta liczby Pi.

• Wiosna! Ach! To Ty!

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w wosennych warsztatach w Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarskich. Poznali zwyczaje związane z witaniem wiosny oraz wykonali Marzanny. Miejmy nadzieję Wiosno, że szybko do nas zawitasz!

Marzena Zakuła

• Spotkanie z Janem Melą

W ramach kampanii Spokojna głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam! klasy 7 wzięły udział w spotkaniu z Janem Melą - znanym polskim podróżnikiem, działaczem społecznym i mówcą motywacyjnym, który poruszył temat zdrowia psychicznego młodzieży i radzenia sobie z trudnościami. Opowiadał o tym, jak pokonać przeciwności losu i własne bariery, jak czerpać z życia, i jak warto spojrzeć na świat z innej perspektywy, a przede wszystkim rozmawiać o swoich problemach i szukać oparcia u bliskich.

• Klasa 8 na lekcji fizyki w Zespole Szkół w Libiążu

W dniu 6 marca 2024r klasa 8 została zaproszona do Zespołu Szkół w Libiążu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji fizyki w pracowni OZE ( odnawialnych źródeł energii). Poznali zasadę działania pompy ciepła, kolektorów słonecznych, ogniw paliwowych, modułu fotowoltaicznego oraz turbiny parowej. Po prezentacji wszystkich stanowisk dydaktyczno - badawczych uczniowie samodzielnie wykonywali pomiary i zapisywali wnioski. Mamy nadzieję, że w dorosłym życiu uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę np. poprzez użycie OZE w swoich domach lub podejmą działania naukowe w tym zakresie.

Katarzyna Jania

• Konkurs plastyczny

W ramach kampanii "Spokojna Głowa! Nie jesteś sama! Nie jesteś sam! W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas pod tytułem" Dbam o siebie i swoje zdrowie psychiczne". Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zajęła klasa 7b, drugie miejsce klasa 4a, trzecie przypadło w udziale klasie 7a. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!!!!! Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie i ich wychowawcom serdecznie dziękujemy!!!

Monika Janiszewska-Smółka

• 1,5% dla Zespołu Szkół w Żarkach

Szanowni Państwo,

składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy w zeszłorocznych zeznaniach podatkowych przekazali 1,5% podatku na rzecz Zespołu Szkół w Żarkach.

W ubiegłym roku kwota odpisu od podatku za rok 2022 wyniosła 2074,59 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na doposażenie Naszej Szkoły w sprzęt multimedialny.

Zapraszamy do kolejnej edycji naszej akcji i do wparcia działalności Szkoły przekazując 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska (Numer KRS: 0000052078) z dopiskiem cel szczegółowy - Zespół Szkół w Żarkach.

• Sukcesy Naszych Uczniów w konkursie "Historia Złotego"

Z ogromną dumą i radością przedstawiamy Państwu wyniki plastycznego konkursu powiatowego p.t. "Historia Złotego" zorganizowanego przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej II LO w Chrzanowie w ramach programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP 4. edycja.

Kategoria klas I – III:

II miejsce – Aleksander Kucharski – ZS w Żarkach

III miejsce – Zuzanna Bigaj – ZS w Żarkach

Kategoria klas IV – VIII:

Przyznano trzy I miejsca,

• Wiktoria Hodur – ZS w Żarkach

Kacper Gucik – ZS w Żarkach

GRATULUJEMY!!!

ZAPRASZAMY 28 lutego br. o godzinie 10:00 do PCKU w Chrzanowie, ul. Focha 3, gdzie podczas debaty nastąpi wręczenie nagród LAUREATOM oraz WYRÓŻNIONYM uczniom.

Marzena Zakuła

• Ferie zimowe

Ferie zimowe to czas  odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję , że będzie biało, wesoło i radośnie. Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.