• II Festiwal Nauki

•

28 maja 2010 r. w Zespole Szkół w Żarkach odbył się II Festiwal Nauki zorganizowany w ramach projektu „Aktywny w szkole – aktywny w życiu”. Święto nauki było okazją do zaprezentowania działań trzech sekcji: matematyczno-naukowo-technicznej, informatycznej i przedsiębiorczości.

W związku z tym, iż w pierwszym roku realizacji projektu uczestnicy zajmowali się głównie ekosystemem najbliższej okolicy hasło przewodnie brzmiało „Zielone skarby naszego regionu”. Podczas imprezy uczniowie oraz zaproszeni goście mogli podziwiać efekty ich pracy. Dowiedzieli się jak wykorzystać rośliny z najbliższego otoczenia, jak sporządzić maseczkę pielęgnacyjną, krem ochronny czy mydło rumiankowe. Uczestnicy Festiwalu poznali zioła ze szkolnego herbarium dowiedzieli się, w jakich sytuacjach będą im pomocne. Przy stanowiskach przygotowanych przez gimnazjalistów biorących udział w projekcie można było zobaczyć tajniki budowy mikroskopowej otaczających nas roślin: piękno ziarna pyłku sosny, skórkę cebuli, włoski gruczołowe melisy i inne. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum mogli sprawdzić swoją spostrzegawczość i pamięć biorąc udział w konkursach na rozpoznawanie popularnych roślin  użytkowych, leczniczych oraz ozdobnych.

Zaproszeni goście zobaczyli prezentację multimedialną podsumowującą pracę projektu.

Zobacz prezentację multimedialną nt. II Festiwalu Nauki: http://zszarki.dl.interia.pl/Festiwal%20Nauki2.pdf

Imprezę wzbogaciły występy zespołów działające przy lokalnych stowarzyszeniach i kołach.

Więcej zdjęć znajduje się w albumie fotograficznym. Zapraszamy do obejrzenia.