• IV Festiwal Nauki

•

31 maja 2011r. w Zespole Szkół w Żarkach w ramach projektu Aktywny w szkole-aktywny w życiu odbył się Festiwal Nauki pt. Uczymy się poprzez zabawę. Już po raz czwarty gimnazjaliści mogli zaprezentować swoje działania prowadzone w szkole w ramach realizowanego przedsięwzięcia.  Beneficjenci projektu przygotowali pokaz prac wykonanych na zajęciach Koła Naukowego Młodych oraz fizyki, dzięki któremu mogli pochwalić się jak wspaniale pracowali i bawili się podczas tego roku szkolnego. Wśród prac prezentowanych przez uczniów znalazły się również te, które były nagrodzone przez komisję konkursową podczas zjazdów w ramach Ponadregionalnych Warsztatów Naukowych w Uniwersytecie Śląskim.

Na zaproszonych gości czekało wiele atrakcji. Mogli oni wziąć udział w konkursie na ekologiczny strój czy przygotować śniadanie ekologiczne. Obejrzeć prezentację multimedialną pt. Wycieczki Naukowe realizowane w ramach projektu <<Aktywny w szkole-aktywny w życiu>>. Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczestniczyli w prezentacji z zakresu robotyki. Spotkanie miało przybliżyć zasady projektowania, budowania i programowania robotów. Podczas zabawy połączonej z techniczną edukacją mogli przekonać się, że nauka może być czystą przyjemnością.

Opiekunowie sekcji: mgr Ewa Olszowska, mgr Sylwia Koczoń, mgr Marcin Włodarczyk.