• Klub Szkół Unicef

Szanowni Rodzice i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Nasz szkoła dołączyła w tym roku do Klubu Szkół Unicef. Jest to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.
            Założyliśmy w naszej szkoły Klub Młodych Unicef. Jego członkowie to osoby chętne, aktywne i wrażliwe na problemy społeczne młodych ludzi. Nawiązaliśmy współpracę z Samorządem Uczniowskim klas 1-3 oraz 4-8.

W trakcie roku szkolnego będziemy zapraszać uczniów naszej szkoły do udziału w organizowanych przez nasz projektach edukacyjnych.

Koordynatorzy Klubu Szkół Unicef
            Monika Janiszewska-Smółka, Monika Potempa, Marzena Zakuła

•  WITAMY JESIEŃ
          • WITAMY JESIEŃ

23  września uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej świętowali pierwszy dzień jesieni. Z tej okazji  każda klasa ozdobiła  parasolki , które później zaprezentowała innym klasom.

• Samorząd Uczniowski klas 4-8

W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 szkoły podstawowej. Oto wyniki:

Przewodnicząca - Emilia Krawczyk (klasa 8b)

Zastępca - Maja Gut (klasa 8b)

Członkowie - Wiktoria Hodur (klasa 5b) oraz Julia Ziajka (klasa 5a)

Gratulujemy!!!

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Marzena Zakuła

• Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” 2022

W dwusetną rocznicę wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza  uczniowie klas 4- 8 dołączyli do 11. edycji Narodowego Czytania. 8 września na lekcjach języka polskiego rozbrzmiewały utwory uznawane za manifest polskiego romantyzmu. Strofy „Świtezianki”, „Powrotu taty”, „Romantyczności”, „Rybki”, „Pani Twardowskiej” czy „Lilii”  zostały odczytane w twórczy sposób przez uczniów i nauczycieli- pomysłodawców akcji: Małgorzatę Regułę- Dziki, Martę Pędziwiatr, Jadwigę Szumniak- Zdonek. Aby pokazać niepowtarzalne piękno ballad wykorzystano elementy gry scenicznej, wprowadzono czytanie  z podziałem na role, zastosowano rekwizyty, efekty dźwiękowe i kostiumy. Dzięki wspólnemu czytaniu można było się przekonać, że utwory wydane w 1822 roku wciąż oddziałują na wyobraźnię, potrafią bawić i wzruszać.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września uczniowie Zespołu Szkół w Żarkach spotkali się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.
            W naszej szkole dzień ten rozpoczeliśmy Akademią w której wzięli udział uczniowie klas I-III.
            Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie. Po Akademii uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze.
            Na nowy rok szkolny życzymy wszystkim uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności , natomiast rodzicom satysfakcjonującej współpracy ze szkołą.