• Witaj majowa jutrzenko!

Dnia 27 kwietnia 2023r. Uczniowie Naszej Szkoły wraz z Dyrekcją Szkoły oraz Nauczycielami upamiętnili na uroczystej akademii rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
            Uczniowie klas: 5a i 5b przypomnieli swoim kolegom okoliczności powstania oraz postanowienia Konstytucji sprzed ponad dwustu lat. Całość uroczystości wzbogacono recytacją wierszy i śpiewem utworów powstałych na tę okoliczność. Dopełnienie akademii był taniec z flagami.
            Nastrój wprowadził uczniów w zbliżające się majowe święto.

• Lekcja biologii

Uczniowie klasy 5a podczas lekcji biologii łączyli teorię z praktyką. Podczas zajeć samodzielnie wykonywali preparaty i przeprowadzali obserwacje mikroskopowe. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji.

• Konkurs ekologiczno-językowy

Uczennice klas ósmych, Julia Hodur i Emilia Krawczyk zajęły III miejsce w XXI Powiatowym Konkursie Ekologiczno-językowym "Earth Day Every Day" - Drugie życie odpadów, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Myślachowichach, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Trzebini.

Wiktoria Hodur, uczennica klasy 5b, zajęła I miejsce w ekologiczno-plastycznym konkursie językowym "Eko-pojazd" w ramach XXI Powiatowego Konkursu Ekologiczno-językowego.

Serdeczne gratulacje!

• Sukces Wiktorii i Kacpra

Wiktoria Hodur zajęła III miejsce w kategorii klas IV-VIII, a Kacper Gucik otrzymał wyróżnienie w I Gminnym Konkursie Profilaktyczny im. Jerzego Sabudy pod hasłem „Żyję zdrowo, nie ulegam nałogom”, który pod Honorowym Patronatem Burmistrza Libiąża zorganizowało Libiąskie Stowarzyszenie na Rzecz Trzeźwości i Wolności od Uzależnień „Przemienienie”.

Serdecznie gratulujemy!

• Konkurs

05 kwietnia 2023r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Ekologicznym "Dobra energia dla wszystkich". Konkurs zorganizował Zespół Szkół w Libiążu. Reprezentanci naszej szkoły startowali w dwóch dwuosobowych zespołach. Uczennice Julia Hodur i Emilia Krawczyk zajęły drugie miejsce. Uczniowie obu drużyn wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

• Wielkanoc

5 kwietnia w szkole odbyło się przedstawienie z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie klasy drugiej, trzeciej i piątej pod okiem Pani Doroty Lelito przygotowali fantastyczne przedstawienie , któremu towarzyszyła też świetna muzyka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

• Dzień bez plecaka

31 marca - cóż to był za dzień! Jedyny taki w roku szkolnych - Dzień bez plecaka! W tym dniu wszyscy uczniowie mieli za zadanie wybrać dowolny przedmiot, który miał posłużyć im jako plecak. Plecaki - zabronione!! Kreatywność uczniów nie miała końca, a wyniki tej akcji można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Było niesamowicie!

Samorząd Uczniowski klas 4-8