• 1,5% dla Zespołu Szkół w Żarkach

Szanowni Państwo,

składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy w zeszłorocznych zeznaniach podatkowych przekazali 1,5% podatku na rzecz Zespołu Szkół w Żarkach.

W ubiegłym roku kwota odpisu od podatku za rok 2022 wyniosła 2074,59 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na doposażenie Naszej Szkoły w sprzęt multimedialny.

Zapraszamy do kolejnej edycji naszej akcji i do wparcia działalności Szkoły przekazując 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska (Numer KRS: 0000052078) z dopiskiem cel szczegółowy - Zespół Szkół w Żarkach.

• Sukcesy Naszych Uczniów w konkursie "Historia Złotego"

Z ogromną dumą i radością przedstawiamy Państwu wyniki plastycznego konkursu powiatowego p.t. "Historia Złotego" zorganizowanego przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej II LO w Chrzanowie w ramach programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP 4. edycja.

Kategoria klas I – III:

II miejsce – Aleksander Kucharski – ZS w Żarkach

III miejsce – Zuzanna Bigaj – ZS w Żarkach

Kategoria klas IV – VIII:

Przyznano trzy I miejsca,

• Wiktoria Hodur – ZS w Żarkach

Kacper Gucik – ZS w Żarkach

GRATULUJEMY!!!

ZAPRASZAMY 28 lutego br. o godzinie 10:00 do PCKU w Chrzanowie, ul. Focha 3, gdzie podczas debaty nastąpi wręczenie nagród LAUREATOM oraz WYRÓŻNIONYM uczniom.

Marzena Zakuła

• Ferie zimowe

Ferie zimowe to czas  odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję , że będzie biało, wesoło i radośnie. Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

• Lekcja w muzeum

Uczniowie klasy VIIIa wybrali się 25.01.2024r. do Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich na lekcję muzealną. Podczas zajęć prowadzonych na stałej ekspozycji judaistycznej dowiedzieli się, jak wygląda kult sprawowany w synagodze i jakie przedmioty charakterystyczne są dla domu żydowskiego. Wysłuchali ciekawych informacji o rytualnym roku żydowskim i o tym, jak obchodzi się poszczególne święta religijne. Poznali najważniejsze momenty w ich życiu i związane z nimi obyczaje, a także losy żydowskiej ludności miasta w czasie  II wojny światowej.
            Po bardzo interesujących zajęciach, wzięli udział w warsztatach pt. "Papier z wyobraźnią. Czerpanie papieru". Uczniowie własnoręcznie wykonali i ozdobili kartki papieru czerpanego, wykazując się dużą kreatywnością i twórczym działaniem. Wyjazd wzbogacił wiedzę uczniów i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.