#działajmyrazem  #dbi2023

#szkołaŻarki

Tegoroczna akcja objęła całą społeczność szkolną. W ramach działań zostały podjęte następujące inicjatywy.

• Wykonano gazetkę informacyjną na korytarzu przy wejściu do szkoły.
            • Odbyły się zajęcia tematyczne na lekcjach wychowawczych oraz lekcjach informatyki - filmy, krzyżówki, quizy.
            • Zespoły klasowe po zarejestrowaniu na stronie safeinternet.pl wzięły udział w lekcjach online.
            • Do I Szkolnego Konkursu Graficznego „Bezpieczny Internet” zgłosiły się prawie wszystkie klasy, przygotowując wspólnie plakat lub inną pracę zgodną z tematyką. Zwyciężyła klasa 5b a klasy 4b oraz 8a otrzymały wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymali „słodkie” nagrody.

Wychowawcom za wspieranie i motywowanie uczniów a uczniom za udział, serdecznie dziękuję.

Agnieszka Zabawa

• Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona  muzyką i zabawą. 16  lutego w Domu Kultury w Żarkach odbył się Bal karnawałowy, w którym dzieci wcieliły się w różne postacie. Dzieci zamieniły się w królewny, wróźki, piratów, batmanów czy policjantów. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach.

• Lekcja muzyki

Muzyka to język uniwersalny, intuicyjny, sięgający do emocji i czerpiący z wyobraźni. Dźwięki towarzyszą nam na każdym kroku: ciągle coś gra, szumi, krzyczy. Lekcje muzyki pomagają te dźwięki zrozumieć i je uporządkować.

21 lutego 2023r. po raz kolejny zorganizowano w naszej w szkole spotkanie z dźwiękiem, rytmem i muzyką. Głównymi bohaterami były bębny - i to te z dalekiej Afryki - Djmebe, Cajon i Kalimba. Za tymi egzotycznie brzmiącymi nazwami kryły się również inne fascynujące instrumenty perkusyjne.

Uczniowie obserwowali, jak ożywić bębny i inne instrumenty oraz  wspólnie z muzykami wydobyli z nich potrzebne dźwięki.

• Dyskoteka szkolna

W czwartek, 16 lutego bawiliśmy się na walentynkowo – karnawałowej dyskotece szkolnej. Mamy najlepszych DJ-ów na świecie! Dziękujemy! Już nie możemy doczekać się następnej zabawy.

• Szkolny Kiermasz Świąteczny

Szanowni Rodzice i Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!

Z radością informujemy, że nasza akcja zakończyła się wielkim sukcesem! Zebraliśmy 1015 zł !!! Kupiliśmy za te pieniądze prześcieradła, sokowirówkę, gorfownicę oraz artykuły kosmetyczne dla podopiecznych Placówek Opiekuńczych w Oświęcimiu..

Serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy wzięli w niej udział. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu mogłyśmy po raz już drugi zorganizować Szkolny Kiermasz Świąteczny. To Wam zawdzięczamy ten sukces.

Dziękujemy za przepiękne ozdoby świąteczne oraz stroiki! Za poświęcony czas i wysiłek! Za drewniane podstawy stroików! Za szyszki! Za to, że byliście z nami!

Emilia Krawczyk, Julia Ziajka, Wiktoria Hodur, Olga Zaczyk, Monika Potempa, Marzena Zakuła