• Zielona szkoła klas III

W dniach od 18.09 do 23.09.2023r. klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami p. Anetą Pająk, p. Beatą Szpila i p. Katarzyną Saternus  przebywały  na  Zielonej Szkole w Ośrodku Wczasów Dziecięcych GREEN REST  w Polanicy Zdrój. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenia umiejętności życia w grupie, kształcenia postaw ekologicznych oraz poznawanie krajobrazu górskiego.W czasie pobytu dzieci uczestniczyły w wielu atrakcyjnych wycieczkach i twórczych warsztatach. Zwiedziły Jaskinię Niedźwiedzia w Kletnie, Kopalnię Złota w Złotym Stoku, wędrowały przez Błędne Skały, brały udział w warsztatach czerpania papieru w Muzeum Papiernictwa oraz słuchały pięknej muzyki w Dworku Chopina w Dusznikach Zdrój. Uczestniczyły  w warsztatach zabawkarskich po zwiedzeniu Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój. Spacerowały po pięciu parkach znajdujących się w Polanicy Zdrój, poznawały walory lecznicze i smakowe wód  mineralnych.Przez cały wyjazd dzieci  aktywnie korzystały z pięknej, słonecznej pogody. Czas minął bardzo szybko i przyjemnie.

• Jura Krakowsko- Częstochowska-  czas na bliższe poznanie
          • Jura Krakowsko- Częstochowska- czas na bliższe poznanie

Odkrycie nieznanego oblicza Jury Krakowsko- Częstochowskiej  stało się udziałem uczniów klas szóstych i ósmej, którzy 15 września wyjechali na wycieczkę do Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Tajemnicze wnętrze Jaskini Nietoperzowej w Jerzmanowicach rozbudziło ciekawość zwiedzających, ale prawdziwym wyzwaniem stała się gra terenowa w Dolinie Będkowskiej. Podchody dostarczyły niezwykłych emocji związanych z poszukiwaniem wskazówek i realizowaniem zadań w plenerze. Miłym akcentem było pieczenie kiełbasek i odpoczynek pod Sokolicą, a droga powrotna wiązała się z wieloma niezapomnianymi widokami formacji skalnych, ostańców i rześkich strumyków.

Zabawa  połączona z edukacją?

Nauka w terenie?

Z pewnością tak.

Jura Krakowsko- Częstochowska  pozwoliła zachwycić się bogactwem możliwości i pięknem krajobrazów.

Zuzanna Stroińska

Jadwiga Szumniak-Zdonek

Magdalena Doległo

• Narodowe Czytanie w nastrojowej odsłonie

11 września 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w 12. edycji Narodowego Czytania klasyki polskiej. Nauczyciele poloniści wraz z Małgorzatą Regułą- Dziki zorganizowali uroczyste spotkanie uczniów z przedstawicielami lokalnej społeczności poświęcone wspólnemu czytaniu powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Niezwykły nastrój wnętrza, stylizowanego na kawiarenkę literacką, tworzyły naręcza polnych kwiatów, fantazyjne kostiumy występujących lektorów, barwne stroje krakowskie zaproszonych przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich oraz galowe ubrania uczniów i gości ze Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Przyjaźń”. Artystyczny klimat sprzyjał pięknemu czytaniu wybranych fragmentów. Aplauz widowni zyskały sugestywnie przedstawione scenki dramatyczne ze śpiewanymi  tekstami pieśni ludowych. Nie ulega wątpliwości, że kolejna odsłona Narodowego Czytania połączyła pokolenia w radości wspólnego odkrywania ponadczasowego piękna literatury.

Jadwiga Szumniak- Zdonek

Magdalena Doległo

Marta Pędziwiatr

• Bezpieczni na drodze

6 września 2023r uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Dzieci wysłuchały policjanta, który omawiał zasady bezpieczeństwa na drodze. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć samochód policyjny z zewnątrz jak i wewnątrz. Na zakończenie spotkania każdy uczeń dostał odblask.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas I-III

Po tegorocznych wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbyło się 4 września na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy trzeciej wraz z Panią Dorotą Lelito i Moniką Potempą przygotowali przedstawienie dla młodszych kolegów i koleżanek. Tego dnia również odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze. Na nadchodzący rok szkolny nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy, natomiast rodzicom satysfakcjonującej współpracy ze szkołą.