• 1,5% dla Zespołu Szkół w Żarkach

Szanowni Państwo,

składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy w zeszłorocznych zeznaniach podatkowych przekazali 1% podatku na rzecz Zespołu Szkół w Żarkach.

W ubiegłym roku kwota odpisu od podatku za rok 2021 wyniosła 1250,91 zł. Zebrane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na doposażenie Naszej Szkoły w sprzęt sportowy.

Zapraszamy do kolejnej edycji naszej akcji i do wparcia działalności Szkoły przekazując 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska (Numer KRS: 0000052078) z dopiskiem cel szczegółowy - Zespół Szkół w Żarkach.

• Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego w Żarkach

Dyrekcja Zespołu Szkół w Żarkach informuje, że od dnia 30 stycznia 2023r. rozpoczynają się zapisy dzieci do oddziałów Przedszkola Samorządowego w Żarkach na rok szkolny 2023/24.

Wypełnione wnioski o przyjęcie do Przedszkola Samorządowego w Żarkach wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym można składać w sekretariacie szkoły do 17 lutego 2023r.

Wniosek o przyjęcie do przedszkola można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły.

• Ferie zimowe

Ferie zimowe to czas  odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję , że będzie biało, wesoło i radośnie. Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

• Mistrzowie energii

Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wzięli udział w projekcie, który został zgłoszony do konkursu „Mistrzowie energii” W ramach akcji:

• Dzieci przedszkolne oraz klasy 1 – 3 wykonały plakaty tematyczne pod hasłem „Jak oszczędzać energię”, które zostały wyeksponowane na korytarzu.

• Uczniowie klas 4 – 7 przygotowali scenki propagujące oszczędzanie energii oraz nakleili żółte znaczki zawierające hasło „gaś światło, świeć przykładem” na włącznikach światła w całej szkole.

• Uczniowie klas 8 przygotowali gazetkę tematyczną na tablicy na korytarzu szkoły.

• Odbyła się prelekcja przedstawiciela firmy Tauron na temat źródeł pochodzenia oraz oszczędzania energii.

Koordynator i pomysłodawca działań, nauczycielka informatyki - Agnieszka Zabawa składa serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie w przedsięwzięcie.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu i trzymajcie kciuki za naszą wspólną wygraną.

• Projekt MTA II Grant 3 w Naszej Szkole

Gmina Libiąż otrzymała środki w kwocie 120.000 zł na realizację zadania grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 3.

Celem projektu jest zniwelowanie u uczniów skutków pandemii COVID-19 poprzez wielowymiarowe wsparcie szkół i placówek oświatowych w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom.

W ramach projektu w Szkole Podstawowej realizowane będą zajęcia wyrównawcze oraz zajęcia rozwijające zainteresowania. Dzięki dodatkowym zajęciom uczniowie będą mieli możliwość wyrównania braków edukacyjnych w realizacji podstawy programowej oraz rozwijania swoich zainteresowań.

• Powiatowy Konkurs „Złap za stery do swojej kariery” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Konkurs, którego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie oraz II LO w Chrzanowie  adresowany był dla uczniów, którzy chcą nauczyć się planować swoją karierę zawodową i przygotować się do wejścia na rynek pracy. Udział w nim pomoże dokonać diagnozy zasobów, a także swoich potrzeb i oczekiwań związanych z życiem zawodowym. Uczeń pozna swoje mocne i słabe strony oraz nauczy się planować własny rozwój. Przekona się, że można bardziej efektywnie zarządzać własną karierą poprzez sporządzenie dokumentu aplikacyjnego CV. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się
            16 grudnia 2022 roku w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie.

Komisja konkursowa w oparciu o niżej wymienione kryteria takie jak:

1. estetyka i format CV

2. elementy CV

3. dopasowanie CV do stanowiska na jakie aplikuje

4. klauzula RODO

5. kreatywność i oryginalność

wyłoniła następujących zwycięzców:

szkoły podstawowe:

I miejsce: Karolina Moskała, ZS Żarki

Składam serdeczne gratulacje dla Laureatki i życzę dalszych sukcesów w nauce.

Mirosława Sojka

Doradca zawodowy ZS Żarki