• Czerwona kartka dla wandali

Z dumą prezentuję Państwu efekt pracy uczennic naszej szkoły: Julii Bolek, Mileny Cygan, Mai Gut, Wiktorii Hodur, Emilii Krawczyk, Olgi Zaczyk oraz Julii Ziajki. Dziewczęta postanowiły odpowiedzieć na apel Burmistrza Libiąża Jacka Latko i powiedzieć „Dość!” wandalom dewastującym Żarki. Włączając się w kampanię społeczną gminy Libiąż pod hasłem „Czerwona kartka dla wandali” nagrały spot reklamowy.

Ogromne podziękowania i gratulacje!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego Marzena Zakuła

• Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary (symbol niepasującego dodatkowego chromosomu w 21 parze), które zakładamy na znak solidarności i tolerancji dla osób z Zespołem Downa.

Koło Młodych Unicef we współpracy z SU

• Kangur Matematyczny

W dniu 16 marca, jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Każdy uczeń, który zgłosił się do konkursu otrzymał w prezencie układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego. Naszym uczniom życzymy samych najwyższych wyników.

• Mamy to!

W dniu 14.03.2023 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z OI w Libiążu odbył się Gminny Konkurs „ Matematyczny Czar Par”. Uczestnicy rozwiązywali w parach zadania, rebusy, krzyżówki matematyczne i odczytywani szyfry. Uczniowie z naszej szkoły pokazali się z najlepszej strony:

I miejsce w kat.5 klasa- Wiktoria Hodur, Jan Ciuba

II miejsce w kat. 6 klasa – Milena Paliwoda, Adam Miziołek

I miejsce w kat. 7 klasa – Oleksandr Maslennikov, Dawid Hajda

II miejsce w kat. 8 klasa – Julia Hodur, Emilia Krawczyk.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

Opiekunami były: p. Anna Puchlerska, p. Katarzyna Jania

• Konkurs ,,Budowla z LEGO"

W klasach I-III odbył się konkurs pt.,,Budowla z klocków LEGO". International LEGO day jest nieoficjalnym świętem obchodzonym na całym świecie. W ciągu kilku lat klocki LEGO zyskały na świecie wielką popularność. W klasach I-III znaleźli się uczniowie którzy uwielbiają klocki , lubią tworzyć z nich różne budowle. Dzieci wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski klas I-III , w którym mieli za zadanie zbudować budowlę z klocków. Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Maciej Habczyk klasa 2a

II miejsce -Lena Doniecka  klasa 3b

III miesce - Paweł Głogowski klasa 2a

• Nasza mistrzyni

Lena Maciejewska, uczennica klasy 6b, od pięciu lat trenuje akrobatykę powietrzną.

Aerial hoop i pole dance to jej ulubione dyscypliny.

Lena trenuje w Power Studio pod opieką pani Anny Kałamarskiej. Kilka razy w tygodniu dojeżdżała na treningi w Chrzanowie, a od niedawna trenuje w Jaworznie.

W grudniu mieliśmy okazję zobaczyć Lenę w przepięknym przedstawieniu akrobatycznym pt. „Królewna Śniegu”, gdzie brawurowo zagrała główną rolę, Kaya.

Lena ma na swoim koncie wiele sukcesów. Najważniejsze z nich to:

1 miejsce- Ogólnopolski Festiwal Tańca w Pniewach

1 miejsce- Festiwal Tańca „Rudolf”

2 miejsce- Międzynarodowy Festiwal Tańca w Powietrzu w Poznaniu

2 miejsce- Zakręceni na Taniec

2 miejsce- International Aerial Hoop Competition Opole

2 miejsce- Butterfly Cup Ostrava

8 miejsce- Mistrzostwa Polski Aerial Hoop Sport

Na zamieszczonych fotografiach możecie zobaczyć, jak pięknie Lena się prezentuje.

Życzymy Lenie kolejnych sukcesów! :)

Jolanta Adryan