• Zawody

W dniu 06.10. 23 po uzyskaniu awansu w eliminacjach gminnych, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnej rywalizacji w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Puszczy Dulowskiej - Młoszowa.

W pasjonującej rywalizacji nasze sztafety uplasowały się na następujących miejscach:

Sztafeta dziewcząt młodszych III miejsce w powiecie,
            Sztafeta chłopców młodszych II miejsce w powiecie,
            Sztafeta chłopców starszych II miejsce w powiecie.

Gratulujemy zwycięstwa
            opiekunowie Dorota Bakun, Zuzanna Stroińska

• Dzień Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej-święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Z tej okazji uczniowie klas trzecich wraz z Panią Anetą Pająk i Beatą Szpilą przygotowali uroczyste przedstawienie. Uczniowie w tym dniu chcieli podziękować swoim ukochanym paniom za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie. Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach i piosenkach.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom życzymy zdrowia, zadowolenia, optymizmu oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

• Konkurs plastyczny

9 października w LCK Libiąż odbył się konkurs plastyczny pt. ,, Dbam o klimat - sadzę drzewa" , naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1a - Maja Łysak i Wiktor Kawalec wraz z wychowawczynią Moniką Potempą. Nasi uczniowie zajęli II miesjce , gratulujemy !

• Szkolny Konkurs Recytatorski „Nie umiem się nadziwić, namilczeć się temu’’ 						Wisława Szymborska
          • Szkolny Konkurs Recytatorski „Nie umiem się nadziwić, namilczeć się temu’’ Wisława Szymborska

Wśród naszych uczniów nie brakuje miłośników poezji, dlatego  9 października 2023 roku do szkolnego etapu Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem piękny i prawdziwym” przystąpiło wielu zainteresowanych. Uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory Wisławy Szymborskiej, Aleksandra Fredry i Włodzimierza Przerwy-Tetmajera.  Komisja konkursowa przyznała tytuł  laureata  następującym osobom: Alicji Bogacz, Julii Ziajce oraz Marii Buchale. Uczennice będą reprezentować naszą szkołę w podczas etapu gminnego w Libiążu.

Gratulujemy pięknych występów i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciele Poloniści

• Godziny Wychowawcze ze Światem

Klasa 4a dołączyła do programu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Jest to cykl zajęć,  które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość, bez względu na pochodzenie. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości i odpowiedzialności za to, co dzieje się na świecie.

Za nami pierwsze zajęcia pt. „Języki Świata”.

Monika Janiszewska-Smółka, Marzena Zakuła

• Dzień Piżamy

Dzięki akcji „Dzień Piżamy” wspieramy inne dzieci, a przy okazji uczymy się i przypominamy swoim bliskim, że warto dbać o zdrowie.

Dorota Bakun, Zuzanna Stroińska, Marzena Zakuła

• Dzień Chłopaka

Dnia 29 września w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. W tym dniu Opiekunowie Samorządu Szkolnego klas I-III zorganizowali wycieczkę do LCK w LIbiążu.  Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów edukacyjnych , następnie został wyświetlony film. Wszystkim w tym dniu uśmiech nie schodził w twarzy. Z okazji Dnia chłopaka wszystkim chłopcom składamy najserdeczniejsze życzenia.

• Dzień Piżamy 2023

Uczniowie klas I-III włączyli się do akcji ,, Dzień Piżamy". Ubierając piżamę wspieraliśmy dzieci z oddziałów onkologicznych. Na szkolnym korytarzu można było spotkać uczniów w kombinezonach  piżamowych. Były żabki, tygrysy, misie i inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie i cieplutkie szlafroczki. Wszystkim w tym dniu towarzyszył wspaniały nastrój.