• Andrzejki w klasach 5a i 5b

• Warsztaty czytelnicze

15 listopada klasy 2a i 2b wzięły udział warsztatach czytelniczych w Domu Kultury w Żarkach. Uczniowie wysłuchali i oglądnęli przedstawienie teatrzyku Kamishibai pt. “Wierna miłość Klepetana i Maleny, która nie może latać”. Dzieciom bardzo spodobała się opowieść o rannym bocianie. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne przedstawiające scenkę z teatrzyku. Uczestniczyli również w uroczystym otwarciu półek do wymiany książek, wykonanych przez wychowanków Fundacji im. Brata Alberta w Libiążu. Niektóre dzieci zostawiły przyniesione z domu książeczki, aby inni mogli z nich skorzystać.Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu “Biblioteka – no raczej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

• Warsztaty profilaktyczne

W dniach 25, 28 i 30 listopada uczniowie klas 5a,5b,6a i 6b wzięli udział w warsztatach profilaktycznych Moje życie wolne od uzależnień. Warsztaty poruszały problematykę związaną z uzależnieniami, radzeniem sobie z konfliktami, rozwojem tożsamości i osobowości. Prowadzone były przez edukatora z Fundacji Nowe Horyzonty. Uczniowie wykonali wiele ćwiczeń oraz poruszali różnorodne tematy. Nabytą wiedzę i umiejętności będą mogli teraz wykorzystać w praktyce!!!

• Andrzejki w klasie 8b

Co mnie czeka w przyszłości? Która z dziewcząt pierwsza znajdzie wymarzonego męża? Który z chłopców pierwszy ożeni się z wybranką swojego serca? Na te i inne pytania uczniowie klasy 8b szukali odpowiedzi biorąc udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych.

• ZABAWA ANDRZEJKOWA

26 listopada 2022r uczniowie klas I-III wzięli udział w Zabawie andrzejkowej w Domu Kultury w Żarkach. Dzieci  uczestniczyły w różnego rodzaju grach i zabawach, nie zabrakło też dobrej muzyki i wróżb.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

W poniedziałek, 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Wydarzenie to jest organizowane z okazji przypadającej na dzień 20 listopada rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane, uczniowie oraz przedszkolaki przyszli ubrani na niebiesko. Sale lekcyjne oraz korytarze szkoły zostały również zostały udekorowane kolorem niebieskim. Uczniowie wzięli udział w rozmaitych zajęciach, które przygotowanych przez uczennice Julia Bolek, Maria Buchała, Milena Cygan, Maja Górecka, Maja Gut, Julia Hodur, Wiktoria Hodur, Emilia Kowalska, Emilia Krawczyk, Wiktoria Malik, Dagmara Mierzwa, Karolina Moskała, Gabriela Rutkowska, Maja Tabaka, Olga Zaczyk, Julia Ziajka.

Na przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas czekały kolorowanki, labirynty, malowanie twarzy, gry memory, Młodsi uczniowie obejrzeli animację „Wszyscy mamy prawa” przygotowaną przez Unicef. Uczniowie klas starszych rozmawiali o swoich prawach, reagowali na przytaczane sytuacje łamania ich praw. Brali również udział w klasowych turniejach Kahoot! o prawach dziecka przygotowanych przez Unicef. Był to dla nas radosny i ważny dzień. #klubmlodychunicef #klubszkolunicef

• Konkurs literacki

Uczennica pani Marty Pędziwiatr Wiktoria Hodur z klasy V b została laureatką konkursu Libiąska Bajka Profilaktyczna organizowanego przez Burmistrza Libiąża oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.
            Serdecznie gratulujemy.

• Święto Niepodległości

W przeddzień 104 rocznicy odzyskania niepodległości klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami Dorotą Bakun i Jolantą Adryan przygotowały montaż muzyczno-słowny pt. "Nasza historia" upamiętniający wydarzenia z 1918 roku, wspólnie odśpiewano pieśni patriotyczne i uroczyście hymn polski.

• Klub Młodych UNICEF - Relacje z innymi a zdrowie psychiczne

Relacje z innymi a zdrowie psychiczne to hasło Klubu Młodych Unicef na październik.
            Co działo się w naszej szkole w związku z tym?
            Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa- każdy przygotował swoją apteczkę antystresową, do której może sięgnąć w sytuacji problemowej. Klasy piąte wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez pedagoga Dlaczego relacje są ważne? Na gazetce umieściliśmy informacje dotyczące sposobów dbania o zdrowie psychiczne.
            Było więc trochę teorii, ale pamiętajcie, że praktyka czyni mistrza. Ćwiczmy codziennie - starajmy się być mili i życzliwi dla innych, rozmawiajmy ze sobą, pomagajmy i uśmiechajmy się do siebie. Dzięki temu nauczymy się nawiązywać zdrowe relacje i komunikować swoje potrzeby!!!  #klubmlodychunicef #klubszkolunicef

• Dzień Dyni

Dnia 28 października 2022r uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Dyni. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na kolor pomarańczowy, następnie w klasach wykonanali prace plastyczne związane z dynią.

• Wycieczka do Galerii Drzewiej

10go Października Szkolne Koło Ekologiczne wraz z opiekunkami wybrało się na wycieczkę do Galerii Drzewiej. Uczniowie po prelekcji na temat dawnego rzemiosła oraz zwiedzaniu galerii, mieli okazję samodzielnie wyrzeźbić swoje dzieła w mydle. Ograniczeniem była tylko nasza wyobraźnia!

Paulina Bigaj

• Twórcze lekcje geografii

Jak zachęcić dzieci do zdobywania i poszerzania wiedzy o świecie? Poprzez pracę twórczą oraz doświadczanie! Uczniowie klas piątych i szóstych wykonali samodzielnie modele form ukształtowania terenu oraz interaktywne modele Układu Słonecznego. Ósmoklasiści, z kolei, zaprezentowali podczas lekcji geografii proces erupcji wulkanu na stworzonych przez siebie makietach. Wszystkie prace uczniów można podziwiać w sali 209.

Paulina Bigaj